KUBB Turnaj Hlásnice

15. 8. 2020 se konal další turnaj v Hlásnici, kam jsme se těšili, jelikož to byl turnaj po prázdninové pauze a zároveň neoficiální trénink na MČR v Polici, kam se chystáme hned týden na to. Z Husince jsme měli zástupce ve 4 týmech. Zelnáči (Monča, Piccaso, Lukášek), HOGO FOGO (Kněžna, Pepíček), K&K (Klárka, Kája), Dva strojaři a jeden svářeč (Standa, Standa Holakovský, Fanda Holada). A proč uskupení Dva strojaři a jeden svářeč? Začátkem září by tato trojice měla jet na turnaj do Švýcarska! Vzhledem k vyhrání turnaje v Hlásnici se můžeme těšit, že kluci dovezou dobré umístění i ze zahraničí?

Na místo jsme dorazili už v pátek k večeru, abychom ráno byli na turnaji včas a nemuseli vstávat a dojíždět. Od 9 ráno byla registrace týmů, kde se jich nakonec registrovalo 20.

Po 10 hodině se  poté odehrál první rozhoz. Klasicky se hrálo podle EKA systému a v základní části turnaje se odehrálo 7 her. Někomu se to ze začátku zdálo moc, ale nakonec se ukázalo, že to bylo akorát. Po dvou kolech byla obědová pauza, při které jsme všichni nabraly síly, které některým z nás ráno chyběly. Další kola už se tak hrála lépe a všichni podávali lepší výkony.

Základní část končila kolem 4 hodiny odpoledne a z prvních 3 míst se do pavouka dostali hned 3 naše týmy. Začal se tedy hrát pavouk, kam se dostalo 8 nejlépe umístěných týmů. Zelenáči si zahráli skupinu smrti a nakonec skončili na krásném 12. místě. V pravém pavouku se hrálo na dva vítězné zápasy a první kolo se vydařilo všem 3 našim týmům. Semifinále si proti sobě zahrál tým K&K a HOGO FOGO a i když to vypadalo, že Klárka s Kájou rychle vyhrají, Kněžna s Pepíčkem nakonec po krásném boji vyhráli a zahráli si tak finále proti Strojařům a Svářeči. Po napínavém a hlavně vyrovnaném souboji HOGO FOGO podlehli a zlatou medaili si tak odváží Strojaři a Svářeč. O třetí místo byl boj také napínavý. K&K si zahráli s Ježkama z Vršovky a i když první hru prohráli, dokázali otočit a odjíždí domů s bronzem. Pro Husinec to byly medailové žně v Hlásnici!

Konečné umístění:

1. Dva strojaři a jeden svářeč

2. HOGO FOGO

3. K&K 

4. Vršovka Ježci

….

12. Zelenáči

Kdybychom to měli shrnout, tak za naši Husineckou výpravu to byl velice vydařený turnaj a děkujeme Kokosovi za organizaci turnaje! Příští týden vyrazíme do Police na MČR, kam se všichni těšíme!

Doporučené články

Napsat komentář