O nás

Spolek HUSINEC KUBB byl oficiálně založen 12.7.2017, ale již v roce 2013 jsme se zúčastnili MČR v Brně. Během roku se koná několik turnajů jednotlivců, dvojic, trojic a dokonce proběhl i jeden turnaj družstev (6 a více hráčů). Na těchto turnajích se poslední rok pravidelně objevujeme na medailových pozicích viz. Zprávy z turnajů.

O prázdninách se pravidelně koná mistrovství světa na švédském ostrově Gotland, této akce jsme se ještě nezúčastnili, ale co není může být.

Na fotbalovém hřišti pořádáme od roku 2016 turnaj Husinec KUBB OPEN, který se těší velké oblibě.

V září 2017 jsme pořádali mistrovství české republiky trojic.

Během roku 2018 jsme zorganizovali sérii turnajů HUSINECká ŘEŽba, který se konal na jaře, v létě a na podzim. Hlavní myšlenkou této série je dostat hru do podvědomí co nejširšímu okruhu nejenom místních lidí, kteří si chtějí vyzkoušet tuto hru. V létě roku 2018 se zúčastnilo 6 členů našeho spolku ME ve švýcarském Badenu, na kterém byla Česká republika zastoupena 20 hráči z více spolků, které jsou u nás do této doby založeny. Na MČR 2018 jednotlivců se náš hráč Venda umístil na 2. místě.

V roce 2019 se 10 členů spolku zúčastnilo ME, které se konalo začátkem července v Antverpách.  Za zmínku určitě stojí úspěch dvou našich hráčů, kteří se v turnaji 1vs1 umístili na celkovém 69. a 72. místě z celkových 196 hráčů. V pomyslném českém žebříčku byli na 2. a 3. místě. V tomto roce se na ME Česká republika umístila v hodnocení národů na 5. místě, z celkových 12 zemí. Zúčastnili jsme se MS smíšených dvojic, které se konalo koncem letních prázdnin v Berlíně – z celkových 28 týmů se naše čtyři týmy umístili do TOP 12. V tomto roce jsme také pokračovali v naší sérii HUSINECká ŘEŽba a nechyběl již 4. ročník HUSINEC KUBB OPEN. I v tomto roce jsme se zúčastnili turnajů po celé České republice, které organizují další kluby. Vrcholem sezóny 2019 bylo MČR, na kterém se i poprvé hrálo 6vs6 – v této kategorii jsme obsadili „bramborové“ 4. místo.  V kategorii 1vs1 Venda ve velké konkurenci vybojoval 5. místo!

Rok 2020 byl narušený kvůli pandemii COVID-19 a muselo se tak několik turnajů bohužel rušit. Prvním turnajem roku byl až Štamgast Kubb Vršovka, kterého se zúčastnilo 11 členů našeho spolku – nejlépe se umístil tým Kněžna a Kosí bratři (5. místo) z celkových 39 týmů. Na konci června, 27. 6. 2020, jsme pořádali v Občerstvení U Hastrmana zpožděnou HUSINECkou Řežbu – registrace byla naplněna již několik dní před samotným turnajem (maximální kapacita 40 týmů). V létě jsme navštívili turnaj v Hlásnici, kde jsme obsadili každé místo některým z našich členů – 1. místo Dva strojaři a jeden svářeč, 2. HOGO FOGO, 3. K&K. Léto již tradičně vrcholilo MČR, které pořádal Kubb Klub Police – v turnaji 6vs6, který se odehrál v pátek odpoledne (a hlavně v noci), jsme hráli ve finále! Nakonec Husinec A obsadil 2. místo! Sobotní část patřila kategorii 3vs3 – na bedně se objevili na 3. místě Bobíci! Ve skupině smrti vybojovali 2. místo Zelenáči! Na konci září jsme u nás stihli uspořádat MČR jednotlivců (26. 9. 2020) – za hodně deštivého počasí se celkem zúčastnilo 46 hráčů (celkem 6 hráček). Do postupového pavouka TOP 16 se probojovali 3 naši zástupci. Bohužel jsme bednu neobsadili.

Rok 2021 jsme odstartovali 5. ročníkem Husinec KUBB OPEN, který se konal 22. 5. 2021 v Občerstvení U Hastrmana. Celkem přijelo 22 týmů a své nejlepší umístění vybojovali Myšpulíni – s týmem Pinďové se dělili o 5. místo. První červnový víkend jsme se úspěšně pokusili o zápis do České knihy rekordů – hráli jsme kubb 24 hodin. Celkem se toho pokusu zúčastnilo 18 členů našeho spolku – 7 žen a 11 mužů, v rozmezí 24 hodin jsme zahráli 87 her a hráli jsme 2vs2.

Rok 2022 byl plný tuzemských i zahraničních turnajů, kterých se naši hráči zúčatnili. Hned na prvním turnaji tým Kněžna obsadil 3. místo. Na medailové umístění navázal tým Pinďové na 6. ročníku Husinec KUBB OPEN – další stříbrné medaile! V červnu náš člen Standa odjel s týmem Dva strojaři a svářeč na turnaj do Holandska, odkud přivezli 2. místo! Další zahraniční zastávkou bylo ME v německém Wismaru, kde se psala historie českého kubbu – v kategorii 6vs6 se zástupci naší malé země (s naším Vendou) stali mistry Evropy! Nechyběli jsme ani na Mistrovství ČR, kde jsme byli úspěšní v kategorii 6vs6 – další 3. místo do naší sbírky! Poprvé bylo zorganizováno Mistrovství ČR žen, které se zúčastnily i naše hráčky a první mistryní se stala naše Klárka! Posledním turnajem sezóny byla naše HUSINECká ŘEŽba a na stupni vítězů se potkalo několik našich hráčů – 1. místo K&K (Klárka v tandemu s Karlosem) a 3. místo Husinec GANG a Pinďové.

Rok 2023 pro nás medailově začal na KUBB Masters Cupu, kde se v Little Masters Cupu umístili na 1. místě Husinecká S. Tento tým navázal na úspěch hned na dalším turnaji v pořadí, kterým byl Vršovka Štamgast Cup a na kterém obsadil 3. místo. Konec května jsme zorganizovali již 7. ročník Husinec KUBB OPEN, který byl obzvláštěný možností zakoupit si limitovanou edici trička, které jsme připravili. I v tomto roce si můžou členové našeho spolku připsat účast na ME, které se konalo ve Švédsku. Tradiční letní zastávkou už bývá turnaj v Hlásnici, který vyhrál tým K&K. V tomto roce jsme zorganizovali Mistrovství ČR žen a všechny medaile jsme nechaly u nás v Husinci – 1. místo Klárka, 2. místo Kačí a 3. místo Hanča. HUSINECKou ŘEŽbou jsme zakončili další sezónu a to rovnou medailově – 3. místo Pinďové.

Každá námi pořádaná akce představuje také potřebné finanční zajištění. Případným zájemcům o finanční příspěvek předem děkujeme a vše potřebné naleznete v kontaktech.