Zpožděná HUSINECká ŘEŽba

Na konci dubna se situace kolem COVID-19 začala zlepšovat, a tak jsme začali vymýšlet, jak to všechno uděláme. Sezónu jsme rušit nechtěli! Navíc jsme se dozvěděli, že fotbalové hřiště bude procházet rekonstrukcí a my jsme zjistili, že nemáme turnaj kde uspořádat. Venda přišel s nápadem udělat Zpožděnou HUSINECkou ŘEŽbu u Hastrmana, kde na jaře vznikl prostor pro více kubbových hřišť. Na čarodějnice jsme si celý prostor prošli a propočítali, kolik hřišť jsme schopni připravit. Zjistili jsme, že je reálné připravit 20 hřišť, tj. 40 týmů. A bylo rozhodnuto – 27. 6. 2020 budeme pořádat první turnaj v tomto roce! Všechny jsme hned na sociálních sítích informovali o našem záměru a koncem května spustili registraci. Pár dní před turnajem byla registrace naplněna. 

Příprava turnaje pro nás začala v pátek odpoledne (díky Venďo za převoz věcí!) – navozit lavice, připravit hřiště, označit hřiště, postavit naše nové banery a pak přivítat několik hráčů, kteří přijeli v pátek k večeru. Jak to tak s kubbaři bývá, posezení to bylo dlouhé.. 

V sobotu ráno nás probudilo a přivítalo modré nebe a sluníčko, které hřálo o sto šest! Tak to vypadalo na hodně teplý letní den. Rozestavěli jsme lavice, připravili techniku a taky jsme poprvé ukázali naše nové stany, které jsou další novinkou v této sezóně! 

Týmy začaly najíždět přesně na čas, za což děkujeme, a po zaplacení startovného jsme mohli turnaj zahájit. Děkujeme za poskytnutí repráků a mikrofonu – Standovi to s ním šlo moc dobře! První kolo jsme odehráli, ale nastal technický problém s EKA systémem, podle kterého u nás od loňského systému hrajeme. Jufkovi tímto děkujeme za celodenní pomoc při technických věcech!  Ten se nicméně podařilo vyřešit a všechno mohlo pokračovat dál. První pauza na oběd nabídla pestrou nabídku u stánku (naštěstí ve stínu), kterou každý využil. Celkem se hrálo 6 kol a po odehrání byla další kratší pauza, během které se připravily postupový pavouci. 

První pavouk byl pro týmy, kteří se umístili do 16. místa. V tomto pavouku jsme měli celkem šest zástupců – Kersko, K&K, JMT Prosek, Kněžna, Kosí bratři, Husinec GANG. Pro týmy umístěné na 17. – 32. místě byl připravený taky pavouk. A zbylých 7 týmů si zahrálo skupiny smrti.

V prvním pavouku na sebe narazily naše týmy poměrně brzy, a tak jsme se bohužel vyřazovali hodně mezi sebou. Nejdál se z našich týmů dostal K&K (Klárka s Karlem, pozn. redakce Našrot) – jedná se o první velký úspěch naší Klárky, která hrála celý den skvěle! Další pochvala je určitě i pro Jägermeister team Prosek, kteří skončili na 7. místě! Ve druhém „horším“ pavouku obsadila pomyslné 3. místo MATOHA (celkové 19. místo). Skupinu smrti vyhrál tým Na pohodu, kteří také patří do naší základny. Během finálového zápasu mezi Našrot vol. 2 a Kubb Klubem Vršovka to začalo vypadat, že už nám počasí příliš přát nebude, a tak jsme hodně rychle začali poklízet, déšť a bouřka byly doslova za kopcem.

Zápasy o umístění dle mého názoru měly evropskou úroveň! Byla to pro všechny skvělá podívaná! Při posledním shozeném finálovém králi začalo pršet, a tak to byla opravdu tečka za celým turnajovým dnem!

Na vyhlášení jsme poprvé využili naše stupně pro vítěze, kde se vystřídaly všechny umístěné týmy a byly oceněni cenami od našich sponzorů. Jako po každém turnaji následovalo vyhodnocování u pivečka. 🙂 

Děkujeme Mařence, Mírovi, Lence a dalším, kteří se o nás ve stánku perfektně starali! Poděkování patří i Simče za ochotné obsluhování EKA systému! A taky děkujeme našim sponzorům!

Nezapomeňte, že i v létě se bude konat několik turnajů – Rudimov a Olomouc. V půlce srpna pojedeme na MČR do Police, kde budou mít kluci svou premiéru v organizování a my se už teď moc těšíme! V září bude MČR jednotlivců u nás a taky letos rozhodně nepřijdeme o Husinec KUBB OPEN! Všichni si užijte léto – nejlépe s kubbem!

Konečné umístění:

1. Našrot vol. 2

2. Kubb Klub Vršovka

3. Vinnare

4. Zelená je tráva

5.-6. K&K, Vanitas

7.-8. Mladý pušky, JMT Prosek

9.-12. Kersko, Kněžna, Cenosilifobici, Kosí bratři

13.-16. Police B, Pivani, Okálníci, Husinec GANG

17. Police A

18. Mobydick

19. MATOHA

20. Police C

21.-22. Klitorix, Lumagi

23.-24. Lucky Team, Zelenáči

25.-28. Kostičky, Tři a půl, Áňa, Lapaka

29.- 32. Nežárka, Duo Bimbos, Djur, Jirčaňáci

33. Na pohodu

34. PVTB

35. Přátelé opičích hor

36. Štanglíci

37. SpOlo

38. Lupa

39. Divočáci

Doporučené články

Napsat komentář