Czech Kubb Cup 2019

Na očekávaný turnaj (14. 9. 2019), pořádající Kubb Klubem Vršovka, vyrazila část výpravy z Prahy už před sedmou hodinou ráno, abychom stihli začátek bez problémů. Na určené místo Koupaliště a kemp Broumar Opočno jsme dorazili lehce před půl desátou, což byl náš cíl a všem se nám ulevilo, že se kvůli nám nečekalo. Ačkoliv předpověď počasí hlásila zataženo a 19 stupňů, celý den nám nadmíru přálo počasí, teploty se pohybovaly nad 25 stupňů a slunce pálilo až překvapivě silně. Na místě už byli všichni, tedy 40 týmů vč. zahraničních účastníků z Rakouska a mistři světa 2017 ze Švédska (Blue Orange). Hned v úvodu bylo slavnostní zahájení ve stylu barevných dýmovnic v barvách české, švédské a rakouské vlajky, vždy za doprovodu státní hymny uvedené země. Někteří z nás měli až husí kůži. 🙂 Turnaj započal v 10:30. Poprvé v ČR se hrál tzv. švýcarský systém – na který jsme zvyklí z ME, které pořádá EKA. Za Husinec byly na místě týmy: MATOHA (Tomáš, Hanka a Klára), Džoudové (Jiřinka, Standa a Pepíček) a Zelenáči (Radim, Martin a místní slečna). Rozkaz zněl jasně: držet se a udržet se na hřištích do 8. čísla. Neboť pokud se hrálo na hřišti do čísla 8, drželi jsme se v první 16 a tím pádem v lepší skupině.

© Pavel Čech – PhotoReport
© Pavel Čech – PhotoReport

Odpoledne ve dvě hodiny se dohrály skupiny. Do první šestnáctky se dostali Džoudové a MATOHA, která z toho měla největší radost, ale po pár minutách se MATOHA dozvěděla, že má úplně stejný počet bodů jako jiný tým. Takže se šlo na penalty, které s obrovským štěstím MATOHA vyhrála a tím pádem zůstala v první šestnáctce. Jako hned další soupeř se na ně třásl Blue Orange, což byla veliká a krátká zkušenost. Místo ale okamžitého vypadnutí z pavouka se odhlasovalo, že bude i levý pavouk, takže si MATOHA po „škrtu“ s Blue Orange ještě zahráli. Nejdále se dostali Džoudové, kteří  porazili Vanitas a v dalším kole na ně čekala Jaroměř. Na ty už bohužel nestačili a patří jím skvělé 7. místo!

Po dlouhém přemlouvání kluků z Našrot, abychom zůstali na finále a fandili, jsme se rozhodli zůstat a podpořit je. Finální zápas mezi Blue Orange a Našrot probíhal za velmi bouřlivého fandění a neuvěřitelné atmosféry . Naše české kluky to dost nakoplo a tak nakonec Švédy porazili a turnaj vyhráli. BLAHOPŘEJEME!

Konečné umístění:

1. Našrot

2.Blue Orange

3. Mordparta Vršovka

Husinec Kubb: 7.Džoudové, 9. MATOHA, 21. Zelenáči

© Pavel Čech – PhotoReport

Domů se jelo až před půlnocí, takže v Praze jsme byli až někdy kolem jedné hodiny ráno, ale stálo to za to! Za skvělé organizace, úžasného počasí, dobrého moku a báječných lidí jsme si turnaj užili se vším všudy a těšíme se na příště!

Doporučené články

Napsat komentář