Štamgast jaro 2021

Tradičního červnového turnaje na Vršovce se letos zúčastnila čtyřčlenná výprava z husinecké kubbové líhně. Předseda Standa společně s Jiřkou zformovali v kubbařské komunitě již důvěrně známé duo Kněžna. Druhým želízkem v ohni byl Husinec kubb tvořený Radičem a Patrikem, kteří vytvořili společnou dvojici vůbec poprvé a ani vršováčtí bookmakeři si tak nevěděli rady s tím, jestli se jedná o outsidery nebo černé koně turnaje.

Husinecká družina se v tradičních 6:29 setkala u předsedova kočáru, kterým vyrazila směr Vršovka. Kufr tentokrát neobtěžkávala nálož vychlazeného plechového potěšení ani „vítr z hor“, ale putovaní pohár pro krále penalt, který v loňském roce na Vršovce ukořistil Patrik. Plán byl jasný – nechat si po roce dřevěnou trofej pořadatelem přelakovat, následně ji dovézt zpět do husinecké síně slávy a k tomu se porvat o medaile v hlavním turnaji.

Po příjezdu na místo určení byl areál s parádním výhledem na Krkonoše i Orlické hory již perfektně připraven. První část turnaje se hrála na 5 kol a oba husinecké týmy s přehledem postoupily do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších celků. Do další fáze turnaje se neprokousalo duo Kněžna, které obsadilo celkové 13. místo.

© Kubb Klub Vršovka

Husinec Kubb po těžkých bojích převálcoval dva celky z Police a v semifinále stanul proti Našrotu. Ve vyrovnaném klání urval každý ze soupeřů jednu hru a rozhodovalo se až ve třetí sadě. V ní měli naši kluci soupeře na husinecké lopatě, ale nakonec zápas nedotáhli do zdárného konce. V levé části si následně poradili s houževnatými Mladými puškami z Vršovky a v klání o třetí místo přehráli další tým z Police. Cinklo to!  

V penaltách se nám tentokrát nezadařilo. Gratulujeme Vlčákovi k triumfu, hezky nám o putovní pohár pečuj, místo v husinecké vitríně mu držíme na příští rok. 

Doporučené články

Napsat komentář