HUSINECká ŘEŽba 2019 – jaro

Nucená zimní kubbová přestávka je konečně u konce! Všichni s nadšením vítáme jarní počasí a oprašujeme kubbové sady. A právě se slunečním počasím se blíží i turnaje, které pořádáme u nás v Husinci. Při lednové výroční schůzi našeho spolku jsme se shodli na tom, že budeme pokračovat v sérii turnajů HUSINECké ŘEŽbě. Myšlenka je stejná jako v minulém roce, tzn. hráči budou sbírat body do celkového žebříčku a na posledním turnaji v září budeme vědět, kdo bude šampiónem roku 2019.

První turnaj byl naplánovaný na 13. dubna. Cestu si k nám našlo 14 týmů, které byly rozlosovány do 4 skupin. Dopoledne proběhly zápasy právě v rozlosovaných skupinách a v těchto prvních zápasech byly k vidění zápasy mezi těmi nejlepšími týmy z ČR. Po krátké obědové pauze hráči rozehráli zápasy v postupovém pavouku.

Do dalších zápasů postupovali ti nejlepší, a tak každé další kolo zaručovalo napínavou podívanou. Pro nás byla nejzajímavější cesta týmu Kněžna (Jiřinka a Standa), který se svou bojovností dostal až do finálových bojů! Již tradiční účastník v bojích o ty nejvyšší místa, Našrot, nechyběl v prvním finále letošního roku. První zápas byl ze strany Kněžny poněkud chladný a Našrot tak rychle slavili první vítězný bod. Po krátké pauze se otočily strany a Kněžna svými výkony dokázala získat svůj první bod, díky kterému bylo jasné, že hráče a také fanoušky čeká rozhodující zápas.

Určitě i podpora fanoušků přispěla k tomu, že tým Našrot poznal první přemožitele v roce 2019 – Kněžna nezaváhala, svými výkony zvládla zvítězit a prvního letošního vítězného finálového krále pokořila Jiřinka! Nutno dodat, že celkem tři týmy z našich řad bralo první body do celkového žebříčku. A to je skvělé!

Děkujeme všem za účast a také děkujeme Hospůdce U hřiště za skvělé zázemí! 🙂

Průběžné výsledky po prvním turnaji:

1. Kněžna (15 bodů)
2. Našrot (13 bodů)
3. Kubb Klub Vršovka (11 bodů)
4. Mordparta Vršovka (9 bodů)
5. KUBBfKLIDU (7 bodů)
6. Vanitas (5 bodů)
7. HUSINEC GANG (3 body)
8. ACS (1 bod)

Doporučené články

Napsat komentář