Vršovka Štamgast Cup – jaro

Hned další týden od prvního letošního turnaje na Novém Plese se konal Jarní Štamgast Cup na Vršovce. Turnaje se tentokrát zúčastnil pouze jeden tým z Husince – Husinecká S ve složení Pepíček, Jirka a Klárka a v sobotu ráno na cestu vyrazilo pouze jedno auto. I přesto, že bylo takto chabé zastoupení jsme chtěli přivést domů medaile. Tradiční zastávka v KFC nechyběla a po snídani jsme pokračovali směr Vršovka. Po přivítání se všemi, kteří už tam byli, jsme se šli rozházet a než jsme se rozkoukali, už nás Koberec, který se opět ujal moderování, shromažďoval na úvodní řeč a na focení.

Týmů bylo 24, do pavouka postupovalo 16 nejlépe umístěných. Pravá strana pavouka se potom hrála na dva vítězné zápasy bez časového omezení a levá strana poté stejně jako základních 7 kol s časovým limitem – 25 minut a při remíze došlo na již známé 8+2.

Turnaj jsme začali hezky, výhrou 2:0. Další hry už poté byly dost vyrovnané a zápasy končily většinou 1:0 nebo 1:1. Sedmé kolo mělo být rozděleno, aby se stihli všichni v klidu najíst, ale kvůli dešti jsme to nakonec odehráli všichni dohromady. Během základních 7 kol se také začal hrál Kobercův legendární turnaj penalt. Kvalifikovat se mohl každý, kdo trefil alespoň dva kubby na 6 pokusů. Z Husince se to povedlo jak Pepíčkovi, tak Klárce. Jirka bohužel netrefil.

Po 7. kole se vylosoval pavouk a Husinecká S postoupili ze 6. místa a hráli tak proti týmu Mavioff. Zápas poté vyhráli 2:0 a čekali na dalšího soupeře. Tím se stali Flowtci a to už nebyl jednoduchý zápas. Rozhodovalo se až ve třetím zápase a ten dopadl dobře pro nás. Husinecká S se dostala do semifinále! Tam se taky probojoval tým Na Pohodu, Kubb Klub Police a Petr a Viktor.

Také jsme poté pokračovali v turnaji penalt, kde jsme v dalším kole museli trefit kubby 3. To se znovu povedlo oběma našim zástupcům. Bohužel se turnaj v penaltách nedohrál, ale o to větší máme motivaci to příště zvládnout znovu a dostat se ještě dál.

V semifinále se naším soupeřem stal tým Petr a Viktor z Nového Plesu. I tento zápas dospěl do třetí hry, kterou jsme bohužel nezvládli a tak nás čekal boj o třetí místo. Tam jsme znovu narazili na Flowtky, kteří se po vypadnutí s námi probojovali až na konec levé části pavouka. Motivace z obou stran byla obrovská a znovu rozhodoval třetí zápas. Tentokrát v jejich prospěch. Husinecká S si tedy odváží domů pomyslné bramborové medaile.

Čtvrté místo, taky místo a v konkurenci 24 týmů je to umístění krásné. Za 14 dní se na vás všechny budeme těšit u nás u Hastrmana v Husinci na 7. ročníku Husinec KUBB OPEN. Kubbu zdar a nic než nához!

Konečné umístění:

1.       Na Pohodu

2.       Petr a Viktor

3.       Kubb Klub Police, Flowtci

3.       Husinecká S, Mladé Pušky

Doporučené články

Napsat komentář