Mistrovství České republiky 2018 (3vs3)

Letošní mistrovství trojic se konalo u loňských mistrů Fočus team, proto naše cesta směřovala do Blanska. Nejspíš dlouhá vzdálenost v podobě 223 km od naší základy zapříčinila to, že jsme dali dohromady pouze dva týmy – mistrovství se zúčastnili Bobíci a Pinďové.

Jak již bylo řečeno, vzdálenost hrála velkou roli a i hráči, kteří se rozhodli pro účast na mistrovství se do Blanska dopravovala po částech. První část výpravy vyrazila vlakem v pátek k večeru z hlavního nádraží v Praze. Tento spoj využila velká část Prahy, a proto Kačí, Jiřinu a Standu zachránily zakoupené místenky. Cesta ubíhala rychle, plechovky dobré Plzně mizely ještě rychleji a za skoro tři hodiny jsme mohli vystoupit na nádraží nočního Blanska. Proběhlo rychlé ubytování, čekání na taxíka a pak už rychle za klukama z Fočus teamu na jejich základnu, kde už na nás čekali u piva.

Sobotní ráno jsme se probudili do slunečného rána a naše těšení stále gradovalo. Po registraci jsme čekali na zbylé členy, kteří byli na cestě. Páťa zvolil cestu vlakem a Pepíček s Vendou vyrazili autem. Mistrovství se konalo u bowlingového centra, které nabízelo sice výborné zázemí, ale povrch nebyl příliš ideální. Dopoledne odstartovaly skupiny, ve kterých si Pinďové zajistili postup do hlavního pavouka a Bobíkům se postup také povedl, i když výkony během zápasů nebyly tak jednoznačné. Nakonec se to povedlo, a tak oba týmy mohly bojovat o ty nejvyšší umístění.

Po obědové pauze se v prvním zápase Pinďové utkali s Šup tam’s a Bobíci museli hned bojovat s Kubb Klub Vršovka. Ani pro jeden tým toto první kolo úspěšné nebylo a cesta turnajem pokračovala v levé části. Na Pinďi čekal velmi silný domácí soupeř All-in a na ty už bohužel nestačili. Bobíci se do dalšího kola dostali přes Sýpku Blansko a dalším soupeřem se stala Zelená je tráva. Dá se říct, že pro Bobíky je to dost tradiční soupeř, se kterým vždy sehráváme kvalitní zápasy, ale bohužel v Blansku tomu tak nebylo. Než jsme se rozkoukali, tak jsme na základní lajně neměli žádný kubb a hra tak skončila hodně rychle. Pinďům patří konečné 13. místo a Bobíkům 9. místo. Jsou to pro nás poměrně dobrá umístění, ale po letošních výkonech jsme rozhodně měli na vyšší příčky.

Finálové souboje startovaly klasicky ve stejnou chvíli. O třetí místo bojoval Kubb Klub Vršovka s Vanitas a o celkové prvenství Našrot s Kubb Klubem Jaroměř. Zápas o třetí místo trval déle a diváci se mohli podívat na atraktivní zápas. O první místo bylo rozhodnuto rychle a Našrot potvrdil neuvěřitelnou letošní formu – jediný turnaj, na kterém se neumístili na prvním místě byla pouze Vršovka, jinak všechny turnaje patřili jim. Proto i mistrovský titul mají zaslouženě!

Pokud máte zájem se podívat na výsledky, zde je odkaz na webové stránky, na kterých kompletní výsledky (včetně základních skupin) najdete: https://www. kubbblansko.cz/vysledky/

Děkujeme Fočus team za organizaci! Všechno zvládli perfektně!

Konečné umístění:

1. Našrot
2. Kubb Klub Jaroměř
3. Vanitas
4. Kubb Klub Vršovka
9. Bobíci
  13. Pinďové

Doporučené články

Napsat komentář