Mistrovství Evropy 2018

Švýcarsko, Baden  (5. 7. – 8. 7. 2018)

Jedním z našich letošních cílů našeho spolku bylo zúčastnit se mezinárodního turnaje – ve hře bylo ME a MS. V lednu jsme se předběžně bavili o možné účasti na mistrovství Evropy ve Švýcarsku a v květnu jsme byli přihlášení. Nejprve měli jet pouze Standa, Pepíček a Venda, ale možnost zahrát si proti kubbové špičce zlákalo i Kačí, Jiřinu a Adama. Konečné číslo kubbové výpravy bylo 20 hráčů (Husinec, Vršovka, Fočus team, Vinnare, Jaroměř, Kajtronix) a nejmenší fanoušek Kubbík.

Naše cesta autem začala ve čtvrtek ráno, poskládat všechny věci do kufru a mohli jsme vyrazit vstříc novým zážitkům. Na naší první zastávce jsme se hned potkali s vypraveným autem z Vršovky a naše cesta pokračovala společně. Fočus team a Vinnare jeli po vlastní ose a Fanda, Standa a Čert zvolili leteckou dopravu. Cenu za nejkomplikovanější cestu získal Čert – vlak z Brna měl zpoždění, letadlo nestihl a musel tak letěl jiným spojem s přestupem. Po 10 hodinách jsme spatřili ceduli oznamující město Baden a u sportovní haly se potkáváme také s Karlem, Péťou a Kubíkem. Po zajištění a zaplacení haly, kde nás čekali tři noci na přespání, jsme se vypravili do parku, kde byl domluvený trénink s týmy, které dorazili také o den dřív. Došli jsme do parku a ihned nás dostihl déšť, který neustával a trénink byl rychle u konce. V čase, kdy déšť ustával, jsme se přemístili do místní hospůdky, kterou objevili kluci z Fočusu.

Nejmenší fanoušek Kubbík!

Páteční dopoledne bylo ve znamení 1vs1. Hned ze začátku je důležité říct, že organizačně byl turnaj zvládnutý perfektně a máme se rozhodně co učit. Mezi zápasy nebyly žádné časové prostoje, všechno mělo svůj řád. Od nás se této části turnaje zúčastnil Standa, Pepíček, Venda a Jiřina. První zápasy jsme se všichni rozkoukávali, a to hlavně z důvodu systému hry – 20 minut hry a poté 15 minutový tie briek, při kterém se postupně odebírali kubby ze hry. Tady stojí určitě za promyšlení, jestli bychom tento systém neměli zkoušet i u nás, ale věříme tomu, že po sezóně bude čas uplynulý ročník zhodnotit a říct si cíle do budoucna. Poprvé si tento systém můžeme vyzkoušet u nás 18. 8. 2018 na turnaji HUSINECká ŘEŽba, kde se zápasy budou rozhodovat právě pomocí tie brieku. Během zápasů ani nebyl čas sledovat naše ostatní hráče a po každém dalším kole probíhalo rychlé předání informací na naší základně, kterou jsme si označili vlajícími vlajkami. Hráči nebyli rozlosováni do skupin, ale svými výkony buď sestupovali, nebo postupovali celkovou tabulkou. Odpoledne se dohrávalo o konečné umístění a našich 12 nejlépe umístěných hráčů sestavilo dva týmy do hry 6vs6. První tým – Venda, Martin, Fanda, Košík, Hajásek, Tomík a druhý tým – Standa, Michal, Karel, Pepíček, Kuba, Radek. Oba týmy první zápasy vyhrály a v pozdních hodinách je čekalo čtvrtfinále. Tam jim bohužel cestu překazili domácí týmy Švýcarska. V podvečer jsme se mohli podívat na semifinále a finále 1vs1, bylo se opravdu na co dívat! Naneštěstí náš nejmenší fanda Kubík přišel o kolečko u kočárku a Péťu zachránil místní organizátor, který jí věnoval součástky potřebné k opravě kolečka, a tak náš nejmenší fanda mohl vesele dál jezdit fandit přímo na hřiště.

Hráči mají své reprezentační dresy doplněné o loga klubů!

V sobotní části se hrál hlavní turnaj 3vs3. Z našeho spolku jsme se rozdělili do dvou týmů. Husinec KUBB 1 – Kačí, Adam, Jiřina a Husinec KUBB B – Standa, Venda, Pepíček. Při registraci každý dostal na papíře rozpis zápasů a bylo tedy dané, na kterém hřišti a s kým týmy odehrají zápasy v základních skupinách. KUBB B postoupil ze skupiny rovnou, KUBB 1 si svou účast v lepší části turnaje musel zajistit v „penaltách“, ale opět jiným způsobem, než na který jsme zvyklý – tým nahodí osm kubbů, zbylé dva zůstanou na zadní lajně a pořadí týmů určuje nejvíc shozených kubbů. Ze čtyř týmů se náš tým umístil na druhém místě a další cesta pokračovala do lepší části, ve které jsme hráli o konečné pořadí.

6 členů spolku v Badenu!

V odpoledních hodinách se dohrávali finále 3vs3 a také 6vs6. Vidět jsme mohli opět krásné zápasy! Po dohrání všech skupin následoval vyhlašovací ceremoniál. Při tom jsme se dostali na vyhlašovací plochu i my, a to jako stát umístěný na pátém místě! Celkem bylo osm států a naše účast ve čtvrtfinálových bojích 6vs6 nám přinesla 600 bodů do celkového žebříčku. Následovalo spontánní taneční oslavování celého mistrovství, při kterém jsme pořádně provětrali naše vlajky.

Areál, kde se ME odehrávalo!

Naší účast můžeme hodnotit jen kladně. Je před námi spousta další práce! Viděli jsme neuvěřitelné výkony (mužské i ženské) a můžeme doufat, že v příštím roce se opět ME zúčastníme a budeme se pohybovat v konečném pořadí výš!

Doporučené články

Napsat komentář