Mistrovství České republiky 2023 (1vs1, 3vs3, 6vs6)

25. 8. a 26. 8. 2023 – víkend, na který se všichni hráči kubbu těší. Mistrovství republiky! Letos se konal v Dobrušce a pořádal ho Kubb Klub Vršovka. Husinecká výprava se do Dobrušky vydala už ve čtvrtek, aby si udělala zázemí, postavila stany, ochutnala pivo a obhlídla hřiště, kde se bude následující dva dny hrát. V pátek ráno začal turnaj jednotlivců. Od nás se tohoto turnaje zúčastnilo 8 hráčů – Piccaso, Standa, Kněžna, Pepíček, Jirka, Klárka, Monika a Jíťová. Hrálo se na 7 kol, jak už je na našich českých turnajích zvykem. Šesté kolo se rozdělilo tradičně na dvě poloviny – kvůli obědové pauze, kdy se hráči při obědě prostřídají. Netvořily se tím pádem takové fronty a všichni se stihli v klidu najíst.

Jednotlivců se přihlásilo 56 a do pavouka postupovalo 32 hráčů. Z Husince se tam dostalo hned 6 hráčů – Piccaso, Standa, Kněžna, Jirka, Pepíček a Klárka. První kolo play off se povedlo pouze dvoum hráčům – Piccaso a Jirka. Bohužel se přes dalšího soupeře nedostali a vzhledem k tomu, že nebyla levá část pavouka, tak tímto turnaj pro husinecké zastoupení končí.

Semifinále si zahrál Karlos a Guču z Klubu netradičních sportovců, Vlčák z Police a překvapení celého dne, Ondra Kubeš z Jaroměře. Z postupu do finále se ale mohli radovat jen dva a tím pádem došlo na bratrovražedný souboj mezi Karlosem a Gučanem. Ondra Kubeš se tedy musel poprat s Vlčákem o třetí místo. Neměl to vůbec jednoduché, jelikož Vlčák už si jednou finále zahrál a na fanoušky kolem hřiště je zvyklý. Ondrovi se ale povedla senzace, když Vlčáka porazil ve třetím zápase a výhrou 2:1 si zajistil bronzovou medaili na svém druhém mistrovství republiky.

Finále mezi Karlosem a Gučanem netrvalo dlouho. V první hře Karlos neminul jediným hodem a zavřel hned, jak dostal do ruky 6 kolíků. Druhá hra trvala asi o 5 minut déle, ale vítěz se nezměnil. Karlos se tak výhrou 2:0 stává druhým hráčem, který vyhrál mistrovství republiky jednotlivců podruhé.

Po skončení turnaje jednotlivců se mohl zahájit turnaj šestic. Těch se přihlásilo 10 a Husinec měl letos pouze jednu ve složení Piccasa, Standy, Kněžny, Pepíčka, Jirky a Klárky. Letos se poprvé hrálo na švýcarský způsob i v šestkách. Bylo 5 kol a první 4 týmy poté postoupily do semifinále, které se odehrálo v sobotu po finále trojic. Husineckému týmu se první kolo vydařilo, další kola už moc ne, tím pádem se letos poprvé semifinále obejde bohužel bez husineckého zastoupení.

Sobota patřila turnaji 3v3. Husinec měl 4 týmy – Zmatený důchodci, Husinecká S, Zelenáči a dorazili i kluci z týmu Kersko. Turnaj probíhal ve stejném duchu jako předchozí den – 7 základních kol. Týmů se přihlásilo 30, takže konkurence byla veliká. Do hlavního pavouka postupovalo 16 týmů a tentokrát byla i levá strana pavouka, takže tým, který vypadl měl stále šanci bojovat o třetí místo. Do pavouka postupovali ze 4. místa Zmatený důchodci, z 8. místa Kersko a z 9. místa Husinecká S. Hned v prvním kole na sebe bohužel narazilo Kersko a Husinecká S. Na druhou stranu jsme tak měli jistotu účasti v top 8 alespoň od jednoho husineckého týmu. Pravý pavouk se hrál na 40 minut na dva vítězné zápasy. V tomto časovém limitu se ale nestihl odehrát ani jeden, takže byl rozstřel 8+2. Ten se nakonec vydařil týmu Husinecká S a tím pádem postoupili do top 8. A tam také postoupili Zmatený důchodci. Husinecká S poté narazila na Našrot. A i když v základní části skoro uhráli remízu, tentokrát to bylo rychlejší a prohráli 0:2. Zmatený důchodci prohráli také, a tak se oba týmy dostali do levé části pavouka. Oba týmy tam poté svůj zápas vyhrály a co čert nechtěl, bylo tu další derby. Levá část pavouka se hrála už jen na 20 minut a tím pádem se nestihla dohrát ani jedna hra a nastal opět rozstřel 8+2. Husinecká S už měla natrénováno a znovu se jim povedlo postoupit. Zmatený důchodci tak skončili na 7.-8. místě. V tuto chvíli Husineckým S stačilo vyhrát už jen jediný zápas a podívali by se do arény, kde by si zahráli o třetí místo. V cestě jim stála Vršovka 1. První zápas se bohužel nepovedl a na zavření druhého už nezbývalo moc času. Když vypršel čas, bylo už nahozeno a mohli jsme zavřít 6+2. Bohužel se nepovedlo a do arény se tak nepodívali. Konečné 5.-6. místo ale není vůbec špatné a je to úspěch!

Semifinále si zahrály týmy Našrot proti Kubb Klub Police a Vinnare proti Vršovka 1. Našrot se ve finále objevil už po šesté a letos proti nim zkusili štěstí Vinnare. Finále bylo ale podobné tomu z předchozího dne a do 10 minut jsme znali letošního mistra – Našrot. Zápas o třetí místo byl napínavější, a nakonec dopadl lépe pro Vršovku.

Následovalo semifinále šestic. Mavišrot proti Kubb Klub Vršovka a NNNový Ples proti Kubb Klub Police. Po zajímavých zápasech se do finále probojoval Mavišrot a NNNový Ples. Finálové zápasy se dohrávali po tmě, osvětlení ale bylo vyřešeno skvěle, tak ničemu nebránilo dohrát finále a zápas o třetí místo bez problémů. Z prvního místa se mohli radovat Mavišrot, z třetího místa poté Vršovka.

Za zmínku určitě stojí úspěch týmu Našrot. Všichni tři mají na krku minimálně dvě medaile, Karlos dokonce všechny tři zlaté, což se mu povedlo již podruhé – naposledy v roce 2020. Dále také bramborová Police, která si odváží domů tři čtvrtá místa. Je to sice hořkosladké, ale pořád veliký úspěch.

Velké poděkování patří Klubu Vršovka za skvěle zorganizovaný turnaj od moderátora Koberce, přes stánek Kubbeeru až po Viktora Petra, který se staral o to, aby turnaj šlapal jak měl a nebyly žádné problémy s programem a technikou.

Velký svátek kubbu v podobě mistrovství republiky je za námi, ale ještě nás jedno mistrovství čeká. A to mistrovství jednotlivců žen, které se bude konat u nás v Husinci 23.9. Tak vás všechny srdečně zveme k nám k Hastrmanovi na den plný kubbu a zábavy.

Konečné pořadí:

1vs1

 1. Karel Souček
 2. Petr Forst
 3. Ondra Kubeš
 4. David Vlček

3vs3

 1. Našrot
 2. Vinnare
 3. Kubb Klub Vršovka 1
 4. Kubb Klub Police

6vs6

 1. Mavišrot
 2. NNNový Ples
 3. Kubb Klub Vršovka
 4. Kubb Klub Police

Doporučené články

Napsat komentář