Mistrovství České republiky žen 2022 (1vs)

Týden po největším turnaji v České republice se pět našich Husineckých hráček vydalo na Nový Ples na mistrovství České republiky žen. Klárka s Hankou jely omrknout prostředí a ochutnat pivo v pátek a v sobotu ráno dorazila i Kněžna, Hanina a Jitka.

Registrovaných hráček bylo kolem dvaceti, nakonec se z toho dostavilo hráček 16. Bylo pro nás připraveno občerstvení v podobě ovoce, sušenek, koblih a pití. Před začátkem turnaje jsme se snažili všichni zahřát, protože sluníčko se teprve připravovalo na svou odpolední směnu. Po společné fotce u české vlajky a po zaznění státní hymny se mohlo vylosovat první kolo. Ihned se konalo první, a zdaleka ne poslední, husinecké derby, takže jsme si musely zvykat na to, že se budeme potkávat častěji.

Pro mužské diváky a podporovatele byla připravena tipovací soutěž. Před každým kolem si mohl každý vsadit na jednu hráčku. Když jeho favoritka vyhrála, měl ten počet bodů, co ona. Háček byl ale v tom, že za 7 kol, musel tipnout na 7 různých hráček. Po sedmém kole si poté mohl tipnout celkovou vítězku turnaje.

Šesté kolo bylo rozděleno na dvě části, kvůli obědové pauze. K dispozici byl třeba i kotlíkový guláš. Po sedmi základních kolech nás čekal šestnáctkový pavouk – to znamená, že se všechny hráčky dostaly do play off. Pro Husineckou výpravu bylo základních 7 kol úspěšných. Na prvních 4 místech jsme měli své zástupkyně. První Klárka, druhá Hanina, třetí Hanka a na čtvrtém místě Kněžna. Jitka obsadila krásné 7. místo.

Čekala nás cesta pavoukem. Pravá část se hrála na dva vítězné zápasy na 45 minut s desetiminutovým tiebreakem. Levá část se hrála na 30 minut s desetiminutovým tiebreakem. Všechny hráčky z Husince se dostaly do top 8. A jak to tak bývá, nastalo první derby. Hanina si zahrála proti Jitce, kterou porazila a postoupila do semifinále. Tam se také dostala Kněžna, která porazila Lucku z Police, dostala se tam i Hanka, která porazila Markét a i Klárka, která porazila Janku. Takže jsme tu měly husinecké semifinále, jistotu, že bude husinecké finále a možnost, že budeme mít tři hráčky na bedně. První se ale musel odehrát zápas Klárka vs Kněžna a Hanka vs Hanina. Před semifinálovými zápasy jsme ještě čekaly, až se odehraje jedno kolo v levé části pavouka, aby nebyla dlouhá prodleva před finále. V levé části pavouka bojovala dále Jitka, která bohužel nestačila na Elis, tudíž jí patří konečné 9. – 12. místo. 

V semifinále Hanka vs Hanka, se rychle ujala vedení Hanka D., která přesnými hody během pár minut dokázala shodit i krále. Hanka J. tedy měla co dohánět. Druhá hra jim ale trvala o něco déle a mezitím se na prvním hřišti po utrápeném začátku ujala vedení Klárka. Nakonec ji vyšla i druhá hra a s výsledkem 2:0 postoupila do finále, které si zahrála s Hankou D., která dokázala v tiebreaku porazit Hanku J.

Haninu a Kněžnu čekal ještě jeden zápas, aby mohly bojovat o třetí místo. Na Kněžnu čekala Markýza, která se levou částí pavouka prokousala od samého začátku a na Hanku čekala Janka. Zápasy to byly vyrovnané, ale nakonec se do boje o třetí místo dostala jen jedna z husineckých žen, a to Hanina. Kněžna na Markýzu bohužel nestačila.

Finálové zápasy se hrály na osvětlených hřištích a finálové hřiště bylo v připravené aréně. Začínalo se skoro za tmy, ale díky osvětlení se mohlo hrát BO5 – na tři vítězné hry a bez časového limitu. Finále bylo odehráno do půl hodiny a s výsledkem 3:0 se historicky první mistryní České republiky stala Klárka! Na vedlejším hřišti jsme se dozvěděli vítěze cca po hodince hry a třetí místo obsadila Markýza, která vyhrála také 3:0.

Poté nás čekalo už jen vyhlášení, předání cen, medailí a trofejí a hurá domů do tepla.

Turnaj to byl vydařený, děkujeme Klubu netradičních sportovců za organizaci a všem, co se přišli jako diváci podívat. Tipovací soutěž nakonec vyhrál Dominik Poláček.

A už příští týden se na vás těšíme na našem tradičním posledním turnaji sezony na Husinecké Řežbě. Tak si ten konec sezony přijeďte užít k nám k Hastrmanovi.

Doporučené články

Napsat komentář