Czech KUBB Cup 2022

Dvoudenní turnaj, na který se všichni těšili se uskutečnil 16. – 17. 9. 2022. V pátek se odehrál turnaj jednotlivců, kde byla kapacita nastavena pro 100 hráčů. Na poslední chvíli se někteří nezúčastnili, takže počet kubbařů na páteční večer byl kolem 84. Už od ranních hodin se organizátoři snažili, aby bylo vše, jak má být, a nakonec se tak i podařilo.

Autobus našich Švýcarských kolegů dorazil už kolem poledne, měli tak čas se naobědvat, ochutnat naše české pivo a načerpat síly na odpolední turnaj. Na tomhle turnaji se taky objevila jedinečná věc, kdy jsme měli šanci ochutnat pivo s názvem Kubbeer uvařené jen na tento turnaj. A povedlo se, jelikož teklo proudem. Turnaj jednotlivců se hrál na 7 základních kol, které trochu znepříjemňoval déšť a když už přestalo pršet, tak byly kolíky a kubby mokré a od bahna, takže jsme se museli všichni adaptovat. Někomu to šlo lépe a někomu hůře. Poslední dvě kola základní části se hrály až za tmy, tak nám musela pomáhat dálková světla aut.

© Pavel Čech Photoreport

Ti, kterým se dařilo více, tak měli to štěstí a hráli na osvětlených hřištích. Následoval postupující pavouk pro top 16, kam se dostalo 7 Čechů. Za Husinec nás reprezentoval Piccaso, který bohužel hned narazil na Vlčáka z Police, a i přes to, že vedl 1:0 na sety, tak prohrál a do top 8 postupoval Vlčák. Další dvojice, co se potkala ihned, tak byl Hajásek a Petr Slezák, kde se z postupu radoval Petr. Stanyny bohužel nestačil na svého protivníka, stejně jako Guču a Karel Röhrich, takže v top 8 jsme měli pouze dva zástupce. Do semifinále se bohužel neprobojoval ani jeden z nich, tudíž se nás boje o medaile netýkaly. Vítěz singlů se tak stal Silvan Fletscher ze Švýcarska, na druhém místě opět Švýcar Lim Shady, bronzovou medaili si domů do Švédska odvezl Joakim Ekelof a na čtvrtém místě se umístil Buschi – Christoph Fisher.

Druhý den ráno se s malým zpožděním mohl rozjet turnaj 3v3. Husinec složil 4 týmy: Pinďové, Kersko, Jirčaňáci a MaPeTo v Husinci. Naštěstí nám už nepršelo, ale bahno a mokro stále bylo, takže si většina týmů opatřila utěrky, ručníky a všechno možné, aby si mohla během zápasů utírat kolíky a alespoň trochu si zápasy zpříjemnit. Stejně jako v pátek se hrálo 7 základních kol. Během posledního sedmého kola byla rozdělená pauza na oběd a poté jsme se mohli rovnou vrhnout na hlavní program – pavouka. Top 16 týmů si zahrálo hlavní turnaj a týmy, co se umístili na 17.-32. místě si zahráli Rampušák Cup.

© Pavel Čech Photoreport
© Pavel Čech Photoreport

Do hlavního turnaje v top 16 se dostal pouze jediný tým z Husince, a to Jirčaňáci ve složení Klárky, Hanky a Jirky z krásného 11. místa. Bohužel jim první zápas nevyšel, tak si mysleli, že je turnaj u konce, ale poté zjistili, že je i levá část pavouka, a tudíž se šli připravit na další zápas. V levé části pavouka narazili na Vinnare. Jirčaňáci v tiebreaku dokázali vyrovnat na 1:1 a došlo na rozhoz 8+2. Bohužel nevyšel nához a Jirčaňáci se tak museli smířit s krásným 12.-16. místem.

© Pavel Čech Photoreport

Druhým turnajem se prokousával tým Kersko, který se dostal až do semifinále. Tam bohužel zápas nevyšel, tak si zahráli boj o bronzovou medaili. Zápas skončil 3:2 a v Husinci to cinklo, takže si vezeme domů bronz z Rampušák Cupu!!!

V hlavním pavoukovi se dařilo týmu Našrot, kteří se dostali až do semifinále. Bohužel, ani přes první vyhranou hru nedokázali porazit Švýcarský tým Bomba Stick 3x, čekal je tudíž boj v levém pavoukovi o to, aby si zahráli o 3. místo. Tam narazili na tým Pabst&Pobel a bohužel podlehli, takže jim patří krásné 5.-6. místo.

© Pavel Čech Photoreport

O 3. místě bylo rozhodnuto rychleji než o vítězi, jelikož finálové boje trvali dlouho. Boj o třetí místo byl čistě Švýcarský a lépe se vedlo týmu Sonnekonige. Tým Pabst&Pobel skončili na 4. místě. Diváci se kvůli zimě hromadili u ohnišť a čekali až budou znát vítěze. Byly to vyrovnané zápasy a o vítězi rozhodl až poslední pátý zápas, který dopadl lépe pro Švýcarský tým Bomba Stick. Na druhém místě se tak opět, stejně jako při jejich poslední návštěvě Broumaru umístil tým Blue / Orange. Koberec připravil nádherný několikaminutový ohňostroj a poté už nás čekalo pouze vyhlášení.

© Pavel Čech Photoreport
© Pavel Čech Photoreport
© Pavel Čech Photoreport

Víkend to byl náročný, plný kubbu, deště, piva, ale především dobré nálady, takže jsme si ho všichni užili. Chceme poděkovat všem, kdo se podílel na organizaci a všem, co si přijeli zahrát. Hned další víkend se koná mistrovství republiky žen, kam posíláme 5 hráček, které se budou rvát o historicky první titul Mistryně české republiky v kubbu!

Doporučené články

Napsat komentář