Mistrovství České republiky 2018 (1vs1)

Již tradičním posledním velkým turnajem sezóny bývá Mistrovství České republiky v jednotlivcích, který je hlavně turnajem v naprosto odlišné discíplíně. Hráč hraje sám za sebe, musí ovládat všechny úkony – od nahazování přes shazování kubbu, ale také krále. Nemůže se spolehnout na další hráče v týmu, musí věřit sám sobě. Na druhou stranu je to také disciplína, která ukáže, kdo je opravdovým hráčem a všechny tyto atributy ovládá. Letošní ročník se konal 13. října 2018 v Novém plese. Organizaci měl na starosti Kubb Klub Jaroměř za podpory Kubb Klubu Vršovka, nádherný areál a slunečné počasí již od rána slibovalo příjemný sobotní den.

Hospůdka byla vybaven na výbornou, a tak každý hráč mohl být spokojen – pití a jídla bylo dost. Pár týdnů před tímto velkým dnem mohli kluci na facebookových stránkách hlásit, že je zaplněna startovací listina – tzn. přihlášených bylo 64 hráčů a podle listiny bylo jasné, že se na turnaji sejde naše kubbová špička. Bohužel den před tím pár hráčů odhlásilo, a proto konečné číslo bylo 56 hráčů, kteří byli rozděleni do 8 skupin. Čtyři první postupovali do hlavního pavouka, hráči na pátém a šestém místě bojovali v pavouku smrti a ten poslední bohužel z celého turnaje vypadl.

Z našeho spolku se zúčastnilo 11 hráčů! Vyrazili jsme ve třech autech, náš ranní sraz proběhl již tradičně u KFC před Hradcem. Kafe, snídaně a pokračovali jsme dál, i tak nás vždy čeká zhruba 45 minut cesty. Do Nového plesu jsme dorazili časově podle plánu a většina z nás ještě stihla ranní předturnajový trénink. Před oficiálním zahájením proběhlo ještě vysvětlení systému hry v základních skupinách. Velkou novinkou letošní sezóny (díky účasti na ME ve Švýcarsku) se stal tie-break. Né každý věděl, jak se hraje a i ti, kteří ho na ME hráli, si rádi osvěžili pravidla. Následovalo oficiální zahájení, společná fotka všech hráčů a zápasy ve skupinách mohly začít.

Vzhledem k velké účasti našeho spolku bylo jasné, že se několik hráčů potká již ve skupinách, a to se také stalo. Například v jedné se potkaly hned tři naše hráčky – Kačí, Kněžna a Káča. Začátky zápasů začínaly ve stejnou chvíli – organizátor Kuba odpočítal začátek a stopoval 20 minut, poté následoval již zmíněný tie-break. Někteří naši hráči se obávali svého postupu do hlavní skupiny turnaje, ale nakonec se postup podařil celkem pěti hráčům, ostatní bojovali v pavouku smrti.

Zápasy v hlavním pavouku byly na koukání opravdu atraktivní, i přesto, že v prvním kole šli hned tři naši hráči do levé části. Teď je ještě nutno říct, kdo se do hlavního pavouka dostal – Venda, Standa, Pinďa, Pepíček a jediná žena Kněžna! V pravé části se stále držel Venda a Standa, v levé části postupně vypadl Pinďa, poté Pepíček a také Kněžna, která ale předvedla neuvěřitelný výkon a vyřadila dva velké favority. Na konci turnaje byla také oceněna flaškou šampaňského za výborný a hlavně překvapivý výkon. Cesta turnajem pro Standu skončila, když v levé části narazil na Petra Forsta. Venda v pravé části postupoval stále dál až se probojval do FINÁLE! Soupeřem ve finále se mu stal Radek z Vršovky a po velkém boji bohužel podlehl, ale i tak je to náš vícemistr ČR!

Náš VÍCEMISTR!
Mistrovství tak skončilo velmi nečekaně – favorité postupně vypadli a na stupních vítězů se ocitli hráči, který svými letošními výkony ukázali, že na nejvyšší stupně rozhodně patří! 🙂

Sezóna je za námi, zazimujeme sady a budeme doufat, že zimu přečkáme a s velkým očekáváním se budeme těšit na příchod jara. My ty sady ještě chvíli necháme venku, protože nás 10. 11. 2018 čeká DoKubbná u nás v Husinci! Tímto zveme všechny hráče, kteří si budou chtít ještě jednou zahrát! ??losovaný turnaj, jako loni?? Sledujte náš facebook Husinec KUBB!

Konečné umístění:

1. Radek

2. Venda

3. Láďa

9. Standa

   13. Kněžna

   17. Pepíček

   25. Pinďa

Doporučené články

Napsat komentář