KUBB Masters Cup 2024

3. – 4. 5. 2024 se uskutečnil už třetí ročník Kubb Masters Cup na Novém Plese pořádaný Klubem netradičních sportovců. Letos se hrálo už od pátku, jelikož se na tento turnaj zařadil i turnaj 1v1.
Z naší Husinecké výpravy se turnaje 1v1, který nesl název Hunger Kubb Games, účastnila Klárka a Pepíček. Losování prvního kola bylo zcela náhodné a Pepíček hned v prvním kole narazil na Hajáska, který ho bohužel vyřadil. Kdo ale zná, anebo někdy byl na turnaji KCUA ve Švýcarsku, tak mu bude povědomý systém tohoto turnaje. Kdo vypadl v prvním nebo druhém kole, tak měl ještě šanci hrát v pavouku druhé šance. Pepíček tedy mohl ještě hrát a třeba i vyhrát tento turnaj druhé šance. Povedl se mu vyhrát první zápas a jeho soupeřem se stal člověk, který vypadl v druhém kole hlavního pavouka. Byl to Jirka Semerák a Pepíčka vyřadil.

Klárka měla na los větší štěstí a po dvou výhrách v hlavním pavoukovi se dostala do čtvrtfinále, kde narazila na Karlose. Už se čekalo, že pouť turnajem zkazí oběma členům Husince člen Našrotu. Sen Klárky se ale stal skutečností, Karlose i přes klepající se ruce porazila 2:0 a dostala se do semifinále. Tam na ni čekal další člen z týmu Našrot – Guču. Semifinále a finále se hrálo už v aréně a na tří vítězné zápasy. Nervozita bohužel zvítězila a Guču šel do finále po jisté výhře 3:0. Do finále se dostal i Hajásek, který otáčel semifinálový zápas s Petrem Jirků, který podal neskutečný výkon a už všichni čekali na senzaci, kdy se dostane do finále. Nakonec se z něj stal soupeř pro Klárku. Ta ho ale porazila v zápase o třetí místo 3:0 a Husinec si odvezl domů bronz z turnaje 1v1! Finále vyhrál Hajásek a Guču obsadil 2. místo.

@ pan Kubeš

V sobotu se hrál turnaj 3v3. Hrálo se klasicky na 7 základních kol, ale bodování je už jiné. Převzal se systém, kterým se boduje na EKC. Za každý shozený kubb na základní čáře máte bod a za krále jsou body 3. Když tedy vyhrajete 2:0, máte 16 bodů, ale soupeř neodchází z prázdnou, ale může se stát, že si může z toho zápasu odnést až 10 bodů. Každý shozený kubb se tedy počítá a určitě se vyplatí bojovat až do konce, jelikož i ten jeden shozený kubb navíc může znamenat postup. Klárce a Pepíčkovi přijel ještě Jirka a utvořili tým Husinecká S. Dalšími týmy byly ještě tým HUSA NAMOLL – Standa, Kněžna a Radič a Voko Bere – Jitka a Štefan si k sobě vzali Vodíka.

Po sedmi kolech se, jak už je na Masters zvykem, utvořily dva pavouci. Hlavní turnaj a turnaj Little Masters. Do toho hlavního postupovalo 8 týmů, kam se ze třetího místa dostal tým HUSA NAMOL, kteří ale bohužel vypadli s týmem, který si později toho dne dostal do finále – KK Police. Nakonec si zahráli zápas o konečné 7. místo a po prohře jim patří místo 8. Zbylé dva týmy si zahrály turnaj Little Masters. Voko Bere bohužel prohráli hned první zápas. Čekal je ale ještě zápas o konečné umístění, který vyhráli a patří jim krásné druhé místo – že je od konce nikomu vůbec nevadí

Husinecká S zapomněla na trápení v posledních zápasech základního kola a začali se pomalu zlepšovat. Prvně porazili Lumagi, poté v semifinále porazili Komapátky a ve finále porazili InKubbus. Obhájili si tedy prvenství z loňského roku a odváží si domů zlatou medaili z turnaje Little Masters.
Finále hlavního pavouka a zápas o třetí místo se hrálo znovu v aréně. Finále už potřetí ve složení Našrot vs KK Police a o třetí místo si zahrála Modrbanda Vršovka proti Flowtkům, kteří v semifinálovém derby s KK Police nehráli vůbec špatně a byly to vyrovnané zápasy.
Třetí místo vyhráli Flowtci. Zápasy to byly vyrovnané a divácky atraktivní. Finále skončilo o dost dříve. Našrot nedali Polici žádnou šanci a po cca 20 minutách byl konec. Našrot si tedy odnáší i třetí zlato po sobě.

Večer pak bylo vyhlášení. Vyhlašovaly se všechny 4 kategorie a ještě navíc doprovodná soutěž Hajas trophy, kterou vyhrál Hajásek. Zní to sice podezřele, ale zasloužil si to. Z kopce dolů totiž trefil krále z největší vzdálenosti. Ve kvalifikaci ho dokonce trefil na 25 metrů a nastavil nový rekord.
Turnaj to byl skvělý, organizace bez chyby, jídlo a pití bylo dostatek a my si jdeme postavit sady na zahrady a trénovat, protože už za tři týdny se u nás v Husinci u Hastrmana koná Husinec KUBB OPEN. Letos už 8. ročník. Tak se na Vás těšíme!

@ pan Kubeš

Konečné pořadí:
1v1 Second Chance – 1. Pepe Martinec ml. 2. Petr Slezák 3. Viktor Ulip
1v1 Hunger Kubb Games – 1. Patrik Hajásek Velc 2. Petr Forst 3. Klárka Srbová
3v3 Little Masters – 1. Husinecká S 2. InKubbus 3. Avido
3v3 Masters Cup – 1. Našrot 2. KK Police 3. Flowtci

Doporučené články

Napsat komentář