HUSINECká ŘEŽba 2019 – léto

Druhý turnaj série HUSINECká ŘEŽba v roce 2019 se konal 17. 8. u nás na fotbalovém hřišti. Nejspíš tento letní termín mohl za to, že se přihlásilo pouze 10 týmů, ale i tak z toho byl celodenní turnaj.

Hrála se jedna skupina, tzn. každý s každým. Každý zápas se začínal ve stejnou dobu, s časovým limitem 20 minut, po kterém nastal tie break pro ty, kteří zápas nedohráli. Tento systém přebíráme ze zahraničí a je to dobrý krok pro český kubb – zápasy utíkají, nikdo se nehádá kvůli času, to všechno je dané. Za vítězství 2:0 vítězný tým získal 2 body a prohraný 1 bod, za výhru 1:0 2 body a za remízu 1:1 dostal každý tým 1 bod. Po sečtení bodů bylo jasné, které tři týmy budou hrát semifinále a o poslední čtvrté místo rozhodly penalty, které si zahrál Husinec GANG a MATOHA. I tento systém jsme převzali ze zahraničí a hrálo se tzv. 8 + 2. Každý tým nahodí osm kubbů, zbylé dva kubby jsou postavené na základní čáře a rozhoduje počet shozených kubbů. Jako první začal Husinec GANG, který dokázal shodit všech deset kubbů. MATOHA nesrovnal počtem shozených kubbů, a tak se Husinec GANG začal připravovat na semifinále. Další zápasy se hrály na 2 vítězné.

První semifinále patřilo týmům Kubb Klub Vršovka a Kněžna, v tom druhém se potkali Našrot a Husinec GANG. Kněžna porazila Vršovku a Husinec GANG bohužel nestačil na Našrot, i když ve druhé hře výhru nedali „zadarmo“. Finále tedy bylo jasné a opakovalo se z prvního turnaje letošní ŘEŽby – Našrot a Kněžna, o třetí místo bojoval Husinec GANG proti Vršovce. Týmy, které nebyly v tzv. hlavní čtyřce, hráli o konečné umístění, protože hrajeme o body do celkového žebříčku, a tak se každé vítězství počítá! Finále a boj o 3. místo začalo ve stejnou chvíli. Kněžna nakonec prohrála 1:2.. Husinec GANG porazil Vršovku a dva naše týmy tak skončili na bedně! Příští víkend (23. – 25. 8. 2019) jedeme na MS smíšených dvojic do Berlína, a tak můžeme doufat, že umístění dvou týmů na bedně je dobré znamení!


Celkové pořadí:

  1. Našrot
  2. Kněžna
  3. Husinec GANG
  4. Kubb Klub Vršovka
  5. MATOHA
  6. Parapet Team
  7. Zelenáči
  8. P. K.
  9. Lucas
  10. Na pohodu

Doporučené články

Napsat komentář