Mistrovství České republiky 2021 (6vs6, 3vs3)

Vrchol sezóny v tomto roce byl stanoven na víkend 13. – 14.8.2021 v Novém plese – Mistrovství ČR v kategorii 6vs6 a 3vs3. Organizace turnaje se ujali kluci z týmu Našrot s podporou Klubu netradičních sportovců, pod který teď kluci od června patří. Jak tomu již bývá, mistrovství těchto kategorií probíhá dva dny – v pátek jsme tradičně hráli 6vs6 a od sobotního rána 3vs3.

Ze svých domovů jsme vyjeli více auty a na místo tak dojížděli postupně. Do pátečního turnaje jsme zaregistrovali dva týmy: Husinec A – Standa, Venda, Pepíček, Ráďa, Kačí a Klárka, druhý tým Husinec 1 – Jiřinka, Áda, Pinďa, Jirka, Monča, Langoš. Celkově bylo přihlášených 7 týmů a hrála se tak jedna skupina, tzn. každý s každým. Dál postoupily pouze TOP 4 týmy – kam postoupil i náš tým Husinec A. Nutno podotknout, že tým Husinec 1 podával také skvělé výkony a o postup dál se jen tak nevzdával. V semifinále jsme hráli proti spojení Našrot a Vanitas, kterým jsme nakonec bohužel podlehli, ale v prvním zápase byla šance hru zavřít a celý průběh tak mohl být úplně jiný. Bohužel, nepovedlo se, ale byl před námi boj o třetí místo. Naším soupeřem byli kluci z Kubb Klub Police. Zápas to byl dlouhý skoro dvě hodiny – a někteří si z nás už dělali srandu, že chceme překonat loňský rok, kdy se hrálo skoro do čtyř hodin ráno. Ale my jsme teď na rekordy zvyklí, takže jsme odpovídali, že jsme přijeli uhrát další rekord a dokážeme hrát i 24 hodin. První zápas byl zlomový, neuvěřitelně dlouhý a my jsme několik kol nedokázali shodit poslední kubb na základní čáře. Nakonec se nám to povedlo a šli jsme do druhé hry s prvním vítězstvím. Ve druhé hře jsme vítězství potvrdili a mohli jsme se radovat z medaile! Vzhledem k tomu, že už bylo hodně po půlnoci, tak předávání medailí bylo naplánováno na sobotní den. Ještě jsme chvíli poseděli a pak šli spát – byl před námi další náročný den, kdy bylo jasné, že počasí bude více jak příznivé, a tak bylo potřeba načerpat co nejvíc sil.

V sobotu ráno ty z nás, kteří spali v sokolovně, probudil kohout a absolutně modré nebe znamenalo, že se předpověď počasí naplní. Ranní posezení, příjezd dalších týmů a turnaj mohl začít. Do bojů se zapojilo hned několik našich týmů – Piňdové, Myšpulíni, Husinec GANG, KlaJirGoš, Šungiťáci. Většina našich týmů měla chladnější start, uhrávali jsme remízy nebo výhry 1:0. Jediní Šungiťáci vyhrávali lepšími výsledky. Sluníčko pořádně zatápělo a myslím, že nejeden z nás, byl rád, že jsme s sebou měli i náš kubbový stan, ve kterém jsme se mohli aspoň na chvíli schovat ve stínu a sbírat síly na další zápasy.

©  Eliška Forstová

Poslední zápas byl rozhodující pro několik našich týmů, zda se dostaneme do TOP 16. Nakonec to jediným Myšpulínům nevyšlo a ti šli do dalších zápasů ve skupině smrti. Ostatní šli do hlavního pavouka. KlaJirGoš po prohře s Mordbandou Vršovka zůstávali v bojích v levém pavouku. Piňdové dlouho bojovali proti Vinnare, kterým nakonec podlehli. Husinec GANG porazil svého již tradičního soupeře, Zelená je tráva, a jako jediný z našich řad pokračovali v boji v pravé části. V cestě do semifinále jim stál tým Kubb Klub Police – opět to byl dlouhý zápas a nakonec po prohře 1:2 sestoupil náš tým do dalších bojů v levé části pavouka. Mezitím v levé části Piňdové i KlaJirGoš postoupili vítězně do dalšího kola, ale bohužel se další výhry nekonaly. Husinec GANG nastoupil do boje na jeden vítězný zápas se Šungiťáky a po tomto zápase pro Husinec cesta turnajem také bohužel skončila. Šungiťáky čekali Vinnare a na ty už nestačili a i pro ně postup levým pavoukem skončil.

Podívali jsme se na zápasy o medaile, zafandili a podpořili týmy a pomalu jsme balili naše věci. Proběhlo medailové vyhlášení – poprvé jsme pro vítěze vytvořili špalír, kterým každý tým prošel. Skupinu smrti vyhráli Myšpulíni a šli na stupně vítězů. Následovalo vyhlášení kategorie 6vs6 – tým Husinec A si došel pro své medaile. V poslední kategorii 3vs3 to letos bohužel necinklo. Před námi jsou další turnaje, další mistrovství a vždy je šance uhrát ještě lepší výsledek.

©  Eliška Forstová
©  Eliška Forstová

Článek od pořadatelů mistrovství: http://klubns.cz/mcr-kubb-2021-zlaty-double-pro-nasrot/?fbclid=IwAR0k6R6-1eTwnPz_eZoHvZHOO7c8GQTqUxyuvhimlBIqQhd4EFGH225t2Do

Zde se můžete podívat na fotky: https://drive.google.com/drive/folders/1kgVnCV_52_bOBNgRDQCMn0Gr1XUwWEZI?fbclid=IwAR2u3hdKUNHNTo6Qfx9TS5sPcXq9OF52PHKHH7coQGj8Y1c2q-FDWu2TpNI

Umístění TOP 16:

1. Našrot

2. Kubb Klub Police nad Metují

3. PPF

4. VINNARE

5.-6.- Mordbanda Vršovka a Vanitas

7.-8. – Šungiťáci a Zelená je tráva

9.-12. – Husinec Gang, KlaJirGoš, Floutci a Pinďové

13.-16.- Alles Gute, Kubb Klub Vršovka, Okálníci, Lumagi

Doporučené články

Napsat komentář