Hlásnické KUBB 2021

Na turnaji v Hlásnici jsme byli i minulý rok, kdy jsme přivezli medaile ze všech třech prvních míst. Tento rok jsme vytvořili tým Hysteria (Kačí, Jiřinka a Standa) a Klárka hrála v tandemu K&K.

Vyjeli jsme v sobotu 17.7. hodně brzo ráno, cesta byla daleká – skoro 4 hodiny, ale doprava v půl šesté ráno naštěstí nebyla překážkou a mohli jsme tak šlápnout na plyn. Do Hlásnice jsme přijeli s menším časovým zpožděním, ale Klárka byla na místě už od pátku, takže nás zaregistrovala.

Založili jsme lístek na baru, rozházeli se a turnaj začal trochu později, než jak jsme zvyklí. Ale vzhledem ke geniu loci místa to nikomu z nás nevadilo. Dopoledne se hrálo již tradičně podle EKA systému – 6 kol a následně do pavouka postoupilo 16 týmů, ve kterém se hrálo bez časového limitu, na dva vítězné zápasy. Ještě jsme stihli pauzu na oběd, kdy jsme byli nadšení z uzených makrel a uzeného masa – to byla paráda!Do postupového pavouka postoupila Hysteria a také K&K. Hysteria po velkém boji s týmem Full HD postoupila o další kolo dál, ale v cestě nám stáli Vanitas, které jsme už porazit bohužel nedokázali. Čekala nás tedy cesta levým pavoukem, kde jsme došli do boje o 3. místo. Tým K&K postupoval v pravém pavouku a měli jistou účast ve finále.

Finále a zápas o 3. místo začal tradičně ve stejný čas – o 1. místo bojoval tým K&K proti Vanitas. Náš druhý tým bojoval o medaili opět proti Full HD, byl to boj dlouhý a vyrovnaný. Nakonec jsme zápas prohráli, ale tým Full HD překvapil svými skvělými výkony všechny – takže pro ně je medaile zasloužená. Navíc už David s Hankou patří do našich husineckých řad, což nás těší o to víc!

Proběhlo vyhlašování, focení a nechybělo ani večerní posezení – zhodnotit výkony se musí. My jsme na místě přespávali do neděle a ráno jsme se stihli ještě podívat na nohejbalové výkony místních sportovců, kteří se na nedělním tréninku určitě nepotkali poprvé. Zase to byla krásná sobota plná skvělých kubbových výkonů!

Napsat komentář