Mistrovství České republiky 2021 (1vs1)

Kubbová sezóna vrcholí, máme za sebou MČR v kategorii 6vs6 a 3vs3. Poslední kategorií pro MČR tedy zbývala 1vs1. Organizace se ujal Kubb Klub Police, který se po loňské premiéře v pořádání mistrovského turnaje nezalekl ani této kategorie a datum bylo stanoveno na 28.8.2021.

Registrace byla spuštěna předem a mohli jsme sledovat jména hráčů, kteří se postupně hlásili a již předem bylo jasné, že se na mistrovství sjede kubbová špička. Nakonec se počet hráčů zastavil na hranici 54 – vzhledem k předpovědi počasí to bylo opět 54 statečných!

Z našeho spolku se v Polici nad Metují sešlo 11 zástupců. Jak již bylo řečeno – vzhledem ke zkušenostem z loňského roku (z hlediska počasí) jsme byli úplně všichni připraveni na nejhorší a každý měl s sebou několik vrstev náhradního oblečení. Asi jsme tuhle kategorii minulý rok zakleli a předpověď se naplnila. Od rána lehce poprchávalo a kvůli technickým problémům s herním systémem (stejně jako loni) jsme začali hrát později a aspoň na chvíli se mohli ještě schovat před deštěm. A opět jsme uplatnili (a to nejen my, ale i další hráči) náš kubbový stan.

Nejprve se odehrálo 7 kol a naše výkony byly jako na houpačce. Někdo se držel vysoko, jiný měl pomalejší start a další stačila jedna prohra a letěla sešupem dolů o několik hřišť. Po každém zápase jsme se setkali a jako vždy si předávali informace, kdo jak hrál. Pauzu na oběd jsme využili k ochutnání polévky a výborného guláše! A pak už se blížilo poslední kolo, do kterého vždy není jistý, kdo z nás postoupí dál. Do TOP 32 postoupilo celkem 7 našich hráčů, ale ani pro ostatní ještě turnaj nekončil – hrála se skupina smrti. Do druhého kola v pavouku postoupil jen Venda a také zástupkyně žen Jiřinka. Ta už v dalším kole bohužel na soupeře nestačila a Venda vybojoval celkové 7. místo.

Jako doplňkovou aktivitu jsme si mohli všichni hráči odpoledne zahrát o polické salámy! Nikdo z nás neváhal a soutěže jsme se zúčastnili – hrálo se systémem 8+2, tzn. 8 nahozených kubbů, 2 kubby jsou na „soupeřově“ základní čáře a hází se 6 kolíky. Čím více shozených kubbů, tím větší počet masných výrobků účastník vyhrál. Všichni jsme si tak večer domů vezli zasloužené odměny! Bylo to velmi příjemné zpestření turnaje!

Už za tmy jsme se podívali na finálový zápas a po gratulacích novému mistrovi ČR jsme se rozjeli zpět do svých domovů. Organizace se polickému klubu opět povedla a příští rok, prosíme, na MČR této kategorie aspoň trochu slunečné počasí. Nebo aspoň bez toho deště! 

Konečné umístění:

1. místo Guču

2. místo Vlčák

3. místo Tomík

——–

7. místo Venda

17. místo Jiřinka

25. místo Standa, Jirka, Klárka, Kačí, Pepíček

Skupina smrti:

5. místo Áda

9. místo David, Hanka, Ondra

Doporučené články

Napsat komentář