HUSINECká ŘEŽba 2021 – podzim

Troufnu si říct, že zavírání kubbové sezóny bylo jako už tradičně u nás v Husinci, v Občerstvení U Hastrmana. Přípravy vrcholily a od Fandy jsme se dozvěděli pár dní před termínem, že k nám budou chtít přijet hrát tři týmy z Rakouska. U všech z nás to vzbudilo nadšení a potěšení – první mezinárodní účast na našem turnaji!

Termín byl stanoven na 9.10.2021 a to už může být na hraně s počasím, ale my jsme si užili další turnaj za slunečného počasí! V pátek odpoledne přijeli tři rakouské týmy a také už několik hráčů z ostatních spolků. Celkem se přihlásilo 38 týmů, některé se dokonce přihlásily ještě na místě. Po menších technických problémech na začátku (které už k nám tak nějak patří) jsme mohli začít hrát první kolo.

Po odehrání několika kol byla pauza na oběd – Občerstvení U Hastrmana nezklamalo a Mařenka pro nás zajistila špičkové jídlo a pití po celý den. Odpoledne patřilo bojům o co nejlepší umístění – začal se hrát pavouk o konečné umístění a také skupina smrti. Do hlavního pavouka postoupilo pět našich týmů, někteří z nich si i v těchto zápasech zahrálo proti rakouským týmům.

Do dalších bojů o první místo se dostal tandem K&K, ve kterém hraje naše Klárka. Na ostatních hřištích se zároveň dohrávala skupina smrti – skupiny byly konkrétně čtyři, takže před každým týmem bylo ještě několik zápasů. Do finálového zápasu se proti Lumagi probojoval náš Husinec GANG. Zápas se stihl odehrát ještě přes finálovými zápasy hlavního pavouka, ale i tak se pár fanoušků našlo. Skupinu smrti Husinec GANG vyhrál.

Finále si zahrál tým KaK a Počkej si. Nově jsme na našem turnaji vyzkoušeli novinku -hrálo se o dvě bronzové medaile. V jedné bitvě proti sobě nastoupili F.A.U. (Rakousko) a Červená Karkulka a v druhé Vršovka a Vinnarare. Vítězové těchto soubojů skončili shodně na třetím fleku.

Zápasy byly odehrány za skvělé atmosféry – proběhla mexická vlna a všichni si zároveň užívali poslední kubbové chvíle v sezóně 2021. Vyhlašování proběhlo za lehkého stmívání a úklid hřišť byl tak velmi rychlý, tma byla neúprosná.

Děkujeme všem za účast a Mařence za zázemí U Hastrmana! Bylo to skvělá sezóna, turnajů bylo poměrně dost. Někteří z českých hráčů stihlo i zahraniční turnaje. Doufám, že se do zahraničí v příštím roce podíváme i my, už by to zase chtělo si zahrát s týmy v zahraničí – každý z hráčů se posouvá dál a můžeme tak být větší konkurencí pro všechny! V sezóně 2022 zdar!

Celkové umístění:

1. místo K&K

2. místo Počkej si

3. místo F.A.U. , Vinnarare

4. místo Vršovka , Červená Karkulka

7. – 8. místo Dr. Ist Austria , JO

9. – 12. místo Alfovi bobky , Ótéčko , 2 Bobíci , Full HD

13. – 16. místo Myšpulíni , Něha , Dipl. Ing. Austria , Sousedi

Skupina smrti:

1. místo Husinec GANG

2. místo Lumagi

3. místo Brothers

Doporučené články

Napsat komentář