Zimní turnaj – Suchý Důl

Měsíc se s měsícem sešel a Alkomatka Bára si konečně našla čas na sepsání reportu ze zimního turnaje v Polici nad Metují, resp. v Suchém dole, vesnici poblíž zmiňované Police. Skrytý talent sportovního redaktora ve mě vskutku nedřímá, proto prosím nečekejte sportovně laděný, komentátorský příspěvek ve stylu Zárubáckého „Rachna Kachna toto letělo“.

Čas Alkomatky počítají na drinky/nápoje , tudíž přejděme plynule na tuto časovou soustavu.

Ranní káva v autě

Smrtící čas vyzvednutí stanovený předsedou na velitelských 6:23. Ve voze již nastoupena má drahá polovička – Alkomatka Maruška. Chvíli před sedmou pak nabíráme posledního člena zájezdu, Kněžnu. Hurá, vyrážíme.

Druhá káva KFC

Zastávka na snídani šampionů, předsedovy hranolky a další kafe pro zbytek posádky. Dojezd dle navigace na čas 9:00.

Došlo kafe

16 minut před dojezdem nás zastavuje strom. Opravdu strom, bude se totiž kácet a to směrem do silnice. Nechápeme proč, ale čekáme. Strom padá, rychlá akce, jedeeeeem.

První Malý pivo

Jsme na místě! Probíhá tradiční zdravice a běžíme prozkoumat zázemí. Fotky, pusy vítání, a nejzásadnější část – konzumační lístky výměnou za zaplacení startovného, tomu říkám správný přístup. Krásně připravený sál, tématická dřevovýzdoba v černobílém poličském designu a uchvancancující malí dřevění Králové s názvy jednotlivých týmů, kluci si fakt dali práci! Palec nahoru! Jdeme vysvětlit nová pravidla a zatleskat založení CKA pod jejíž záštitou je tento turnaj organizován jako první z prvních. A jde se hrát!

Dvojitej svařák na první kola

Hřiště jsou úžasně bílá a pod nohama nám křupe zmrzlý sníh. Je zvláštní hrát takhle v zimě, ale je to také nanejvýš poetické. Dokud slunce nezmění sníh v hnusnou, rozťapanou břečku a do bot se vám nezačne vkrádat lehce otravný, studený a mokrý pocit. To ale naštěstí nebyl náš případ, takže sorry not sorry. Po prvních dvou zápasech se krásnou náhodou potkávají jako soupeři tým Alkomatek s týmem Kněžna, což jsme vyhodnotili jako znamení dát si svačinku zajištěnou naším cateringovym výborem zastoupeným mnou. Podávají se obložené housky a bábovka. Tým Kněžna samozřejmě vyhrává a tím se nadobro loučíme a vydáváme na opačné strany pavouků.

První bílý víno

Alkomatky se drží ve skupině smrti na středních příčkách a tým Kněžna bojuje s mladými poličskými talenty na život a na smrt. Ze sněhu je ledová skluzavka a kolíky dělají psí kusy. Tohle bude chtít další víno.

Druhý bílý víno

Dramatické zvraty v téhle hře nejsou žádnou novinkou a i pro tento den si pro nás Kubb připravil spoustu překvapení. Každopádně je třeba říct, že 4.místo je taky místo a tuto skvělou bramborovou medaili si se ctí tým Kněžna odveze zpátky do Husince. Alkomatky se umístily na krásném třetím místě ve skupině smrti. Probíhá skupinové focení, a příprava na finálové zápasy, brzy bude tma, tak šup šup.

Bílý střik na cestu domů

Tak je to tady, všechno se dohrálo, uvnitř v sále vládne všeobecné veselí, vlajky vlají a písně zní. Konečně známe vítěze zimního turnaje!

1.misto Mordbanda Vršovka

2.misto FLOWTCI-KKP

3.misto KK Jaroměř z.s.

Gratulace všem vítězům, ale hlavně všem zúčastněným!

Pro všechnu tu radost ze hry a zábavu to člověk dělá. Pro všechny ty smějící se kamarády a známé, se kterými trávíte čas na hřišti i mimo něj. Pro celou tu atmosféru a bezva chvíle, co vám dají zapomenout na starosti a problémy všedních dní.

Děkuji za Husinec Kubb klukům z Police za skvělé zorganizovaný turnaj a další krásné zážitky spojené s touto naší oblíbenou sportovní kratochvílí.

A díky Suchdolské restauraci Kačáma, že nenechala Alkomatky na suchu.

Kubbu zdar!

Doporučené články

Napsat komentář