HUSINECká ŘEŽba 2022 – jaro

Sezóna 2022 po pár letech odstartovala tak, jak jsme všichni zvyklí a bez jakýchkoliv omezení. Po premiérovém zimním turnaji v Suchém dole jsme se začali připravovat na první turnaj u nás v Husinci.

Přípravy začali pár týdnů před turnajem samotným – plakát, registrace, zázemí, příprava magnetických tabulí, ceny, catering.. A do této sezóny jsme si nachystali několik novinek!

Několik z nás se potkalo v pátek odpoledne u Hastrmana a začali jsme s přípravou. Ale nutno říct, že práce začala od pátečního rána i pro naší Barču, která je v našem nově vzniklém cateringovém výboru a čekalo jí spousta pečení. A to je první z našich novinek do letošní sezóny, na ranní občerstvení se u nás můžete těšit i příště! Chvíli jsme ještě poseděli a pak brzo domů – všechny nás čekalo brzké ranní vstávání. 

Od sobotního rána to vypadalo, že nám počasí bude přát a bude krásné jarní počasí. A to také tak bylo! Turnaje se nakonec zúčastnilo 24 týmů. Všichni přijížděli, registrovali se a první zápasy skupin se blížily. Bohužel tým Alfovi bobky cestou potkala kolize s autem a bylo jasné, že začátek turnaje nestihnou. Ale všichni jsme ocenili jejich snahu se na turnaj dostat za každou cenu – vyřešili odtah auta a na turnaj přijeli až po několika odehraných kolech z Prahy vlakem! A za to sklidili oprávněný velký aplaus, když se objevili U Hastrmana! Po prvním odehraném kole jsme měli tak už trochu tradičně technické problémy s hracím systémem, ale ten jsme zvládli vyřešit a turnaj tak pokračoval dál.

Po odehraných kolech na řadu přišla obědová pauza, kdy Mařenka všem nabídla z připravené nabídky grilované steaky, guláš a všichni spokojeně čistili své talíře. V této pauze jsme začali připravovat postupového pavouka z fotek týmů – a to byla jedna z dalších novinek, kterou jsme připravili. Inspiraci nasbíral Standa na turnaji ve Švýcarsku a přišlo nám skvělé ozvláštnit klasického postupového pavouka a také skupinu smrti. Od rána jsme fotili týmy na polaroid a po obědě vše kompletovali. Všechny týmy si z turnaje odvezli na památku magnetku s fotkou týmu. 

Po obědě odstartovaly zápasy v hlavním pavouku a ti, kteří do pavouka nepostoupili, si zahráli skupinu smrti. Odpoledne plynulo a celý turnaj se pomalu posouval k semifinálovým zápasům. Pro nás tyto zápasy byly o to zajímavější, že o nejvyšší příčky bojoval i náš tým Pinďové ve složení Standa, Jiřinka a Venda. Mezitím se dohrála skupina smrti, kde se vítězi stal Husineckej Koberec – a v tomto týmu hrál s Kobercem náš Pepíček!

Jak už to tak bývá, semifinálová a finálová utkání mají příjemnou atmosféru, vypadlé týmy podporují ty, kteří ještě hrají. Ani u nás tomu nebylo jinak. My jsme fandili našemu týmu až do opravdu posledního zápasu – Pinďové šli do finále proti KNS Našrot! Bohužel na ně nakonec nestačili, ale u nás i tak propukla obrovská radost – první turnaj a hned medaile! A to 2. místo! 

Vyhlašování bylo tentokrát ve velkém stylu. Standa vyhlašoval týmy od posledního místa a každý tým si doběhl pro magnetku – a to okolo všech hráčů, se kterými si plácli. A takhle si zakončení turnaje užil každý z nás. Až došlo na nejvyšší příčky, předání medailí a cen od našich sponzorů. Nechybělo zhodnocení turnaje u pivka i s ostatními hráči, kteří zůstávali přes noc. Děkujeme všem za účast, byl to den plný slunce a krásných kubbových zápasů!

Konečné umístění:

1. místo KNS Našrot

2. místo Pinďové

3. místo Vinnare

3. místo Morbanda Vršovka

Skupina smrti:

Husineckej Koberec

Doporučené články

Napsat komentář