Vršovka Štamgast Cup – jaro

Pepíček nás vyzvednul v Husinci brzy ráno, naložili jsme stan a všechny další důležité doplňky – nesmí chybět židličky. Po vyzvednutí Jiřinky v Praze jsme už vyrazili směr Vršovka na první Štamgast cup v sezóně 2022!

Naplánovaná byla snídaně v KFC, ale silničáři nám překazili plány uzavírkou sjezdu z dálnice. Nakonec nás zachránila menší benzínka, na kterou jsme narazili při opuštění dálnice – i když to nebyla nabídka jako v KFC, zakoupení snídaně a kávičky nepohrdnul nikdo z nás. A pak už nás od areálu Za Humny dělilo několik posledních minut.

Po přivítání se všemi ostatními hráči jsme zaplatili startovné a také se rovnou přihlásili do tradičního Kobercova turnaje penalt, to už k Vršovce zkrátka patří. Velkým překvapením pro všechny byl celkový počet týmů – předem se přihlásilo 26 týmů a ráno na místě se registrovalo dalších 12 týmů! Celkový počet se dostal na 38 týmů a to je rozhodně skvělá účast! Klobouk dolů před Vršovkou, že to zvládli po organizační stránce – to je přesně ten důvod, proč každý, kdo pořádá turnaje, preferuje registraci předem.

Po oficiálním zahájení se začalo hrát první kolo. Naplánovaných bylo celkem 6 kol, poté pauza na oběd, start postupového pavouka a také pavouka smrti. Ani tentokrát nechybělo po celý den slunce – a v tomto kraji to bývá hodně ostré slunce v podhůří! V odpoledních hodinách už bylo vidět, jak je každý hráč sluníčkem pěkně označen do červené barvy. 

A jak si vedli naše týmy? Do hlavního pavouka postoupil tým Kněžna a PéKá, Husinec GANG bojovali v pavouku smrti. Pro PéKá bohužel skončila cesta turnajem poměrně brzy. To stejné platilo i pro Husinec GANG, které z turnaje vyřadil tým Pupkáči, kteří celého pavouka smrti i vyhráli. Naopak Kněžna postupovala pavoukem stále dál. A pak jsme jim fandili v zápase o 3. místo, ve kterém hráli proti týmu Flowtci z KK Police. Mimochodem, v letošní sezóně už to byl jejich třetí vzájemný souboj. Dopadlo to pro nás dobře a na konci jsme se mohli radovat my, medaile za 3. místo byla naše!

Ještě jsme se stihli dodívat i na finále mezi KNS Našrot a Vanitas Vršovka a Beerman. Pro všechny to bylo opravdu velmi napínavé do posledních hodů a za stavu 1:1 na zápasy jsme byli všichni ještě víc napnuti, jak to tentokrát celé dopadne. A po několika turnajích došlo ke změně na 1. místě – Vanitas Vršovka a Beerman vyhráli!

Turnaj v penaltách probíhal průběžně celý den a po finálovém zápase došlo na finálové hody v penaltách TOP 5 hráčů. Putovní pohár pro nejlepšího hráče v této disciplíně vyhrál Karel Souček. V poměrně pozdních hodinách došlo na předávání medailí, kterého jsme se rádi zúčastnili! 1. místo bylo vyhlašováno i s ohňostrojem a pak už propuklo jedno velké slavení.

Velký dík Vršovce za pořádání turnaje, bylo to skvělé! A také Kobercovi, který se role moderátora a organizátora celého dne ujal opět se vší parádou! Medaili jsme chtěli oslavit zastávkou u KFC alespoň cestou zpět, ale nevěřili jsme vlastním očím – silničáři během dne přesunuli uzavírku na trasu směr Praha. Tahle zastávka nám prostě nebyla souzena! Možná bude klíč k medailím ta, že už u KFC nebudeme zastavovat. 🙂 

Konečné umístění:

1. místo Vanitas Vršovka a Beerman

2. místo KNS Našrot

3. místo Kněžna

3. místo P+P


13. místo PéKá

21.místo Husinec GANG

Pavouk smrti

Pupkáči

Doporučené články

Napsat komentář