6. ročník Husinec KUBB OPEN

Poslední květnový víkend patřil již tradičně našemu turnaji Husinec KUBB OPEN (3+), v letošním roce se jednalo o již 6. ročník! Letošní sezóna je turnajově hodně nabitá, ale i přesto se turnaje zúčastnilo nakonec 21 týmů! Přípravy na místě začaly tradičně v pátek odpoledne a pak už se všichni těšili na sobotní ráno.

Počasí bylo objednané, ale od brzkých hodin bylo zřejmé, že nás bude celý den provázet silný a hlavně studený vítr. Postavili jsme všechny hřiště, připravili zázemí, spustili techniku a už se těšili na týmy, které začaly postupně přijíždět. V devět hodin jsme turnaj zahájili a vylosovali první kolo zápasů. Stihli jsme fotit týmy na magnetky, které tentokrát fotila Barča, která přišla i s novým nápadem, jak magnetky ještě vylepšit.

Odehrávali jsme další kola a mezitím si začali připravovat stánek s občerstvením Gonzi a Jufka – kubbařům nabídli Jufíkovo Texické chilli, Gonziho uzený špek s okurkou na chlebu a sádlo s jarní cibulkou také na chlebu. Během jednoho z dopoledních kol se i dost zatáhlo a začalo trochu pršet, ale byl to naštěstí jen rychlý a jediný déšť celého dne. I když studený vítr foukal opravdu celý den a chvílemi jsme byli všichni pěkně zmrzlí, tak jsme úspěšně odehráli základních 6. kol. Následovala pauza na oběd, kdy si hráči dali jídlo buď u kluků ve stánku hned u kubbových hřišť nebo si mohli dát v občerstvení grilované maso nebo hermelín.

Všichni se občerstvili, Standa připravil postupového pavouka pro 16 nejlepších týmů a zbylých 5 si zahrálo skupinu budoucích kubbových nadějí. A boje o ty nejvyšší příčky tak mohly začít! Do pavouka se probojovalo 6 našich týmů!

Do čtvrtfinálových zápasů postoupili Bobíci, Pinďové a Jirčaňáci. Bobíci a Pinďové nastoupili k „bratrovraždnému“ souboji a také padla naše oblíbená věta – tak aspoň jeden z nás půjde do semifinále a ta medaile je blíž! Zápas to byl nahoru dolu a ani jednomu z nás to příliš nesedlo, ale nakonec se z postupu do semifinále radovali Bobíci. Jirčaňáci se utkali s týmem Flowtci z KK Police nad Metují. Po boji to nakonec bohužel Jirčaňákům nevyšlo a soupeřem Bobíků v semifinále se stali Flowtci. Oba naše vypadlé týmy ještě čekaly další zápasy v levé části pavouku a stále šance na medaile.

Bobíci odehráli s Flowtky vyrovnaný zápas a hodně se na obou stranách čekalo na chyby soupeře, které nepřicházely ani na jedné straně a nakonec svou trpělivou a velmi kvalitní hrou Flowtci postoupili poprvé do finále. Nutno podotknout, že si to po jejich výborných výkonech, které předvádí už několik turnajů, opravdu zasloužili.

Pro Bobíky ale stále žila naděje na medaili, jejich soupeřem se stala Morbanda Vršovka. Do druhého zápasu o třetí místo se propracovali Piňďové, kterým v cestě pro medaili stáli kubbaři z Police nad Metují. A nebudeme zastírat, že se nám představa, že budeme oba týmy společně na bedně, hodně líbila. Bobíci se nestihli ani rozkoukat a už byl první zápas u konce, ale stále byla šance zápas otočit. Bohužel to nevyšlo, ale i 4. místo bereme jako úspěch. Piňďové drželi krok se soupeřem a hrálo se se všemi 10 kubby. A pak to vyšlo, král padl a další medaile byla naše! Mezitím se na hřišti číslo 1 odehrálo finále mezi KNS Našrot a Flowtky. Kluci z Našrotu si vítězství uhlídali a již po čtvrté obhájili vítězství na tomto našem turnaji.

Po gratulacích a prvotní radosti jsme začali připravovat vyhlášení. Po druhé v této sezóně jsme předávání zahájili předáváním magnetek od posledního místa a to opět tak, že si každý tým oběhl kolečko s ostatními hráči a se všemi si plácli. Rozdali jsme i dvě speciální ceny – první cenu dostal Jarda, který přijel na turnaj opět v pátek. Druhou cenou jsme obdařili tým KUBITRONIX za to, že k nám měli jednoznačně nejdelší cestu a tohoto turnaje se u nás účastní pravidelně. Vyhlašování pokračovalo dál, až jsme se dostali k těm nejvyšším místům.

Těm nejlepším týmům jsme předali medaile, naše nové ceny – kubbové krále z keramiky a další ceny od našich sponzorů. Pro první místo nechyběl putovní pohár v podobě velkého dřevěného krále, kterého máme od 1. ročníku a kluci z Našrot ho tak ráno přivezli a odpoledne naložili zpět do auta a zase odvezli. Nechybělo večerní posezení a hodnocení celého dne u pivka, to k turnajům také patří!

Všem týmům děkujeme, že přijeli a doufáme, že si celý den užili stejně, jako my! Teď nás čekají další tuzemské turnaje, ale pozor, brzy vyrazíme i do zahraničí! V půlce června jede tým Dva strojaři a svářeč (s naším Standou) na turnaj do Holandska a začátkem července jede několik zástupců našeho spolku a dalších českých spolků poměřit síly na Mistrovství Evropy do německého Wismaru!

Konečné umístění:

1. místo KNS Našrot

2. místo Flowtci

3. místo Piňďové, Morbanda Vršovka

4. místo Bobíci , KK Police nad Metují

7. místo T.M.T. Police, Kersko

9. místo Jirčaňáci, Lumagi, Rubitronix, Vanitas Vršovka s Koberce

13. místo SpOloDopl, Tripll Kripll, NaVostro, Myšpulíni

17. místo Ježkovy holky

18. místo Výhodný náKUBB Olomouc

19. místo Zelenáči

20. místo Černá ruka

21. místo Generations Cocktail

Vítěz skupiny budoucích kubbových nadějí

Ježkovy holky

Doporučené články

Napsat komentář