KUBB Masters Cup 2022

Uběhl týden od našeho turnaje Husinec Kubb Open a 4.6.2022 vyrážíme na další kubbový turnaj. Tentokrát na Novém Plese, který pořádali kluci z Našrotu spolu s klubem netradičních sportovců.

Naše výprava byla trošku chudší než jsme zvyklí, ale i tak jsme měli zástupce ve třech týmech. Standa byl v týmu Strojaři a Svářeč, kteří se tímto turnajem připravovali na turnaj v Holandsku, kam se chystají hned týden na to. Jirka se poté přidal ke dvojici z Police – Jimagi a Jirčaňáci byli ve svém klasickém složení Hanka, Dejv a Klárka.

Na místo jsme dorazili kolem 8 ráno a po ranním občerstvení a zaregistrování jsme se začali rozhazovat a připravovat na turnaj. Systém turnaje byl jiný, než jsme zvyklí. Základní část byla na 7 kol a do hlavního pavouka postupovalo pouze 8 týmů. Tam se od nás ze třetího místa dostali Strojaři a Svářeč a Jimagi postoupili z posledního možného, tedy z 8. místa.

Jirčaňáci poté skončili na 9. místě jen o 2 desetiny bodu za Jimagi, tím pádem si zahráli turnaj Little Masters. To byl také pavouk, kde se také hrálo o konečné umístění a všichni tak měli šanci se posunout dál. Jirčaňáci byli první kolo nasazeni, takže měli čas na trénink a na oběd.

Jimagi hned ve čtvrtfinále narazilo na pozdější vítěze turnaje Našrot a podlehli jim 0:2. V levé části pavouka poté narazili na Vanitas Vršovku s Radkem a tam bohužel také prohráli 0:2. Poté si ještě zahráli o umístění s týmem Fellas, které porazili a patří jim tak konečné 7. místo.

Strojaři a Svářeč porazili ve čtvrtfinále tým Zelená je tráva 2:1 a postoupili tak do semifinále, které už bylo na 3 vítězné zápasy. Hráli s týmem Kubb Klub Police nad Metují a po dlouhém boji prohrávají 1:3. O třetí místo poté hráli s týmem PPV, ale bohužel podlehli, tudíž jim patří krásné 4. místo.

Jirčaňákům se v turnaji Little Masters dařilo. Po dlouhém čekání na ukončení prvního kola se konečně mohlo začít hrát. Vzhledem k tomu, že se hrálo na 30 minut + tiebreak, tak byl start pro všechny stejný. Jirčaňáci hráli proti týmu ToMiKu, který porazili 2:0. Nakonec se probojovali až do finále a zahráli si ho proti Flowtkům z Police, kteří týden předtím obsadili 2.místo na turnaji v Husinci. Finále bylo vyrovnané, ale nakonec Jirčaňáci podlehli 0:2 a Flowtci se mohli radovat z výhry Little Masters.

Celým turnajem nás také provázela vedlejší soutěž Hajas Trophy. Jednalo se o co nejdelší shození krále z kopce dolů. Během celého dne se mohli zúčastnit a zapsat všichni, kdo to chtěli vyzkoušet. Po skončení turnaje si tři nejlepší zahráli finále. Byl to Pepe Martinec mladší, Kašpik a Dejv od nás z Husince. Nakonec tuto soutěž ovládl Kašpik, který shodil krále z neuvěřitelných 22,5 metrů.

Tímto děkujeme Klubu netradičních sportovců a klukům z Našrot za organizaci turnaje. 18.6. se koná v Polici nad Metují turnaj Pejskar Cup a už 1.7. je mistrovství Evropy ve Wismaru, takže my jdeme trénovat!