3. ročník Husinec KUBB OPEN 2018 – PRIZE MONEY

Je za námi 3. ročník turnaje Husinec KUBB OPEN. Letos tento turnaj nepatřil pod Czech Kubb Open, a to pro hráče znamenalo, že nikdo nesbíral body do celorepublikového žebříčku. Letošní ročník jsme chtěli trochu obohatit a hrálo se poprvé o peníze. Vzhledem k tomu, že celkem 17 hráčů z České republiky jede začátkem července na Mistrovství Evropy do švýcarského Badenu, jsme hráli o švýcarské franky. Pro zajímavost – 6 členů našeho spolku na tento mezinárodní turnaj pojede a bude to pro nás první velká zkušenost na mezinárodní scéně.

Horké počasí od ranních hodin zaručovalo den plný sluníčka a 20 přihlášených týmů si dopoledne zahrálo ve skupinách, po společné fotce a obědě jsme rozlosovali pavouka. Ti, kteří se do pavouka nedostali, si ještě mezi s sebou zahráli skupinu Medovina a byl tedy znám i vítěz – Infinity! Do postupového pavouka postoupilo 7 našich týmů! V prvním kole se bohužel někteří posunuli do levé části a bojovali tak o nejlepší umístění. V pravé části se nejdéle drželi Myšpulíni, Zelenáči, Bobíci a Pinďové. Myšpulíny poté ze hry vyřadila Pravda o vodě (Vršovka), a tak v boji o nejvyšší místa zůstali tři týmy. Bohužel došlo na nejhorší – v pavouku jsme narazili na sebe a bylo tak jasné, že se budeme vyřazovat mezi s sebou. Je lepší to brát z té druhé stránky – alespoň jeden náš tým si zahrál finále! Zelenáče do levé části poslali Bobíci, kteří si v dalším zápase zahráli o finále s Pinďama.  Boj byl sice vyrovnaný, ale bezchybní Pinďové, kteří opravdu měli svůj den, nezaváhali a Bobíky poslali do dalších bojů v levé části. Bobíkům další cestu turnajem překazili Win are Bobr, se kterými se potkali v pavouku po druhé a tentokrát si vítězství nenechali vzít. Pinďové si své první velké finále zahráli proti klukům z Našrotu! Za velkého fandění Pinďové bojovali, ale kluci z Našrotu letos patří k nejlepším týmům a první místo si utéct nenechali. Putovní pohár poprvé míří do Jaroměře!

Pinďové a jejich první velké umístění!

Turnaj hodnotíme velmi pozitivně! V TOP 5 dva naše týmy, Zelenáči a Myšpulíni na 9. místě, Spartakové, Sedlákovy holky a Kelti na 13. místě. Velké díky patří hospůdce U hřiště – opět nám všem zajistili perfektní servis, DĚKUJEME!

A nezapomeňte, že 18. 8. 2018 se koná další turnaj série HUSINECká ŘEŽba 2018 – léto! Kdo bude tentokrát sbírat body do celkového žebříčku? A 22. září se dozvíme celkového vítěze!

Konečné pořadí:

  1. místo Našrot – 150 švýcarských franků
  2. místo Pinďové – 100 švýcarských franků
  3. místo Vršovka Team – 50 švýcarských franků
  4. místo Win are Bobr – 600 Kč
  5. místo Bobíci – 300 Kč

Doporučené články

Napsat komentář