Mistrovství České republiky 2022 (1vs1, 6vs6, 3vs3)

Mistrovství ČR 2022 se konalo ve dnech 26. – 27. 8. v Suchém Dole a organizace se ujal KK Police nad Metují. Poprvé se mistrovství odehrávalo stejně jako EKA ve dvou dnech – pátek se od rána hrál turnaj 1vs1, odpoledne a večer 6vs6 a sobotní den patřil kategorii 3vs3.

Registrace byla spuštěná na webu polického spolku, a všichni jsme tak mohli sledovat před samotným turnajem další hráče a týmy, kteří se postupně registrovali. Z našeho spolku se mistrovství zúčastnilo 12 členů, jedna část do Suchého Dolu jela už ve čtvrtek večer a zbytek přijel v pátek ráno. Od rána svítilo sluníčko a vypadalo to, že nás čeká den plný tepla. Po ranním přivítáním se všemi hráči, potvrzením a zaplacením registrace, mohla začít cesta za mistrem republiky v jednotlivcích.

V kategorii 1vs1 se proti sobě postavilo celkem 64 hráčů z celé republiky. Vzhledem k časové náročnosti celého turnaje bylo předem dané, že do hlavního pavouka postoupí 32 nejlépe umístěných hráčů a pavouk se nebude dohrávat v levé části, jak jsme zvyklí. Dopolední zápasy probíhaly za opravdu slunečného počasí a 7. kolo bylo připravené jako obědová pauza – tady jsme mohli zúročit zkušenosti z německého ME ve Wismaru, kdy se jedno hrací kolo rozdělí na dvě skupiny, které se vystřídají na občerstvení. Poslední kolo se tak rozdělilo a každý hráč si mohl ve stínu dopřát oběd, o který se postarala restaurace Kačáma.

Po obědě se rozehrál hlavní pavouk, do kterého postoupilo několik našich hráčů – Venda, Standa, Mates, Jirka, Klárka a Kačí. Do dalšího kola postoupil Venda a Standa. I ostatní bojovali a postup byl blízko, ale bohužel. Do osmifinále postoupil už pouze Venda, který hrál celý den opravdu výborně a byla velká škoda, že neprošel ještě dál. Koukli jsme se na zápasy o medaile a mohli jsme se začít soustředit na další část mistroství, na kategorii 6vs6. 

Do další části turnaje se přihlásilo celkem 10 šestičlenných týmů, které byly rozděleny do dvou skupin a do semifinále postoupili první dva týmy z každé skupiny. My jsme přihlásili dva týmy: Husinec KUBB poprvé – Venda, Standa, Pepíček, Mates, Jiřinka, Kačí a Husinec KUBB podruhé – Jirka, Áda, Ondra, Monika, Klárka a Hanka. Zápasy se odehrávaly s časovým limitem a vše běželo bez problému. Po odehrání skupin nás všechny zahnal pod střechu vytrvalý déšť, který naštěstí netrval dlouho a pauza byla využita pro občerstvení. Před zahájením semifinálových bojů se muselo rozhodnout mezi dvěma týmy, který z nich právě do semifinále postoupí. Náš spolek měl v bojích o medaile zastoupení – postoupil Husinec KUBB poprvé! Soupeřem byl Kubb Klub Vršovka, na který jsme bohužel ale vůbec nestačili. Těžko říct, co se stalo, ale na finále to opravdu nebylo. Šance na medaili ale stále byla, boj o třetí místo jsme zvládli a obhájili 3. místo z loňského roku. Program byl celý den náročný a věděli jsme, že sobota bude také náročná, takže jsme moc dlouho nečekali a poměrně rychle se přesunuli do našich spacáků. Ty, kteří spali venku, probudila noční bouřka a v každém z nich zanechala vzpomínku na pořádný hrom v blízkosti areálu.

Sobotní ráno provázel ještě lehký déšť, který se naštěstí postupně vytratil a celkově přihlášených 22 tříčlenných týmů po vyslechnutí české hymny mohlo zahájit poslední část mistrovství. Od nás jsme do zápasů poslali týmy Pinďové, Husinec GANG, Jirčaňáci, HuVrš (Mates a Jirka s mladou puškou z Vršovky) a Pelamo (Monika v tandemu s Láďou a Petrem). Dopoledne byly na pořadu dne základní kola a v pozdější části turnaje se využila pauza na oběd stejným systém jako den předešlý. Všichni jsme se tak vystřídali a troufnu si říct, že v klidu a stínu občerstvili. Po obědě se mistrovství posunulo do poslední části a to do dalších bojů, kde se v pavouku každý tým vydal na cestu za co nejlepším umístěním. Tady už se hrál klasický pavouk, na kterého jsme zvyklí – vítězný zápas znamenal postup do další pravé části, prohraný zápas odchod do levé části. V pravé části nejdéle bojovali Pinďové a Husinec GANG. Následně v levé části došlo na zápas mezi týmem Pinďové a HuVrš, který lépe zvládli Pinďové. Tak jeden tým šel ještě o jedno kolo dál. To už ale bohužel nestačili na Vinnare. Monika hrála o ještě jedno kolo déle a s týmem Pelamo obsadila skvělé 5. místo!

Po finálových zápasech a gratulacích jsme se přesunuli na vyhlašování a předávání medailí ve všech odehraných kategorií. Jak tomu na posledních turnajích bývá, tak každý tým při vyhlášení prošel nejdřív uličkou mezi všemi hráči a s každým si plácnul. KK Police měla připravené krásné ceny a vyhlašování bylo plné euforie. I my jsme si tuhle chvíli užili na bedně v kategorii 6vs6. Po vyhlašování jsme si zabalili naše věci a dvě naše auta se rozjely směr Husinec. 

Velký dík patří klukům z KK Police nad Metují, kteří se organizace ujali a připravili pro všechny hráče a fanoušky skvělé zázemí! 


Kompletní fotogalerie: MČR KUBB Police nad Metují-Suchý důll 26_27_8_2022 | Zonerama.com

Konečné pořadí:

Kategorie 1vs1

1. místo Tomík Vajda

2. místo Patrik Hajásek Velc

3. místo Petr Guču Forst

9. místo Venda

Kategorie 6vs6

1. místo VinNašrotnare

2. místo Vršovka

3. místo Husinec KUBB poprvé

Kategorie 3vs3

1. místo RaStaFa

2. místo KNS Našrot

3. místo KK Police nad Metují

5. místo Pelamo

7. místo Pinďové

Doporučené články

Napsat komentář