Štamgast Kubb Vršovka

Zimní pauza byla pro mnoho z nás dlouhá, a proto už jsme se těšili na začátek sezóny 2020. Bohužel, kvůli koronaviru jsme se chvílemi obávali, že se turnaje letos neuskuteční vůbec a my tak budeme muset čekat o několik měsíců déle. Opak je naštěstí pravdou a my jsme mohli 6. 6. 2020 vyrazit na první letošní turnaj: Štamgast Kubb Vršovka.

© Pavel Čech – PhotoReport

Vyrazili jsme brzy ráno a nezapomněli jsme se zastavit na naší tradiční zastávce v KFC. Naše výprava se skládala z 11 hráčů a jednoho diváka. Dorazili jsme do areálu mezi posledními, tudíž už byly přípravy na první rozhoz v plném proudu. Po přivítání, úvodním občerstvení a registrací týmů jsme si poslechli instrukce a také pozvání na turnaj v penaltách, který si vzal na starost Koberec. Po ukončení registrace byl konečný počet týmů 39 a do turnaje penalt se přihlásilo 78 hráčů.

Jelikož byl první rozhoz později, než se očekávalo, byla obědová pauza už po 3 kolech základní hrací části. V tuto chvíli začali první hráči házet penalty, které se poté dohrávali mezi jednotlivými zápasy.

© Pavel Čech – PhotoReport

Po dohrání základní části následovala další: pavouk. Do prvního (pravého) pavouku, kde hrálo dohromady 8 týmů, a mohly bojovat o první místo celého turnaje, se z našeho spolku dostaly 2 týmy. Kosí bratři (Pepíček a Venda) a Kněžna (Standa a Jiřinka). Do levého pavouka se poté dostaly týmy: Myšpulíni (Ráďa a Martin), Mix (kde hrála Klára) a Karger (kde hrála Monča s Lukáškem). V levém pavouku stačila jedna výhra, na kterou stačili pouze Myšpulíni, další zápas už se stejným výsledkem nebyl. V pravém pavouku se hrálo na dva vítězné zápasy, ale bohužel na výhru nestačila ani Kněžna, ani Kosí bratři.

© Pavel Čech – PhotoReport

V tuto chvíli, kolem šesté hodiny večerní, se část naší výpravy rozhodla jet domů a to hlavně kvůli dešti. Chvilku jsme ještě vyčkali, jelikož se dohrávali penalty, kde se mezi TOP 4 umístil Standa. Vítězem se stal Kuba Ježek, kterému gratulujeme.

© Pavel Čech – PhotoReport

Konečné umístění:

  1. Našrot
  2. Mordbanda
  3. Klub Kubb Vršovka
  4. Police 1
  5. Kněžna, Kosí bratři

… 13. Myšpulíni

17. Mix

25. Na Pohodu, Karger

Tímto děkujeme klukům z Vršovky za organizaci a za občerstvení. Další turnaj, který se koná 27. 6. 2020, se pořádá u nás v Husinci U Hastrmana a už teď máme registrováno maximální počet týmů, takže se na všechny těšíme!

Doporučené články

1 komentář

  1. Petr od Forstů

    Našrooooot!!!!

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: