HUSINECká ŘEŽba 2022 – podzim

Poslední turnaj sezóny 2022 je za námi! Podzimní HUSINECká ŘEŽba uzavřela letošní sezónu, která byla plná turnajů jak u nás, tak v zahraničí. Registraci jsme spustili v září a přípravy každým dnem vrcholily.

U Hastrmana jsme se sešli v pátek odpoledne před samotným turnajem, abychom mohli vše navozit a postavit. Už to po těch letech začíná být konečně tak, jak si všichni přejeme – každý ví, v jakém je týmu a chopí se své práce. Bannerový tým začal se zatloukáním roxorů a natahováním samotných bannerů, tým pro stavění hřišť měl tentokrát premiéru – poprvé jsme hřiště stavěli s připravenou šablonou a místo kolíků jsme hřiště stavěli pomocí provázků. České spolky se inspirovali v zahraničí a od léta to byl několikátý turnaj, kdy jsme hráli už s provázky – jedním z největších benefitů je předcházení diskuzí o tom, zda je nahozený kubb v autu či nikoliv. Jakmile se kubb po postavení dotýká provázku, jedná se o aut. Vše jsme stihli připravit za světla a ještě chvíli posedět společně u piva.

V sobotu ráno se všechny týmy postupně scházeli u stanu pro registraci a zaplacení startovného. Aplikace s počasím v telefonech bohužel předpovídali deštivé odpoledne, takže jsme nechtěli na nic čekat a začít hrát opravdu na čas. Přes naše webového stránky se přihlásilo předem 21 týmu a na místě se registrovali ještě další tři týmy, celkem se tak zúčastnilo 24 týmů! A pro několik týmů byla tato účast prvním kubbovým turnajem, tak se na ně budeme těšit i příští rok!

Po oficiálním přivítání hráčů Standou a upřesnění, na kolik kol budeme hrát a také vysvětlení, jak je to s provázky, jsme se mohli pustit do prvního kola. Zároveň bylo připraveno občerstvení od našeho cateringového výboru a každý hráč mohl ochutnat z velké nabídky pochutin!

Hrálo se celkem 6 základních kol, do hlavního pavouka postoupilo 16 nejlépe umístěných týmů a ostatní týmy si zahrály ve dvou skupinách kubbových nadějí. Během dopoledne nechybělo focení týmů naší Barčou, která z fotek připravila magnetky, které používáme při odpolední části do pavouka a skupin. Vzhledem k tomu, že to podle radarů vypadalo, že odpolední déšť opravdu přijde, tak jsme pro tentokrát ani nedělili jedno kolo na dvě z důvodu pauzy na oběd (a rozdělení týmů na dvě skupiny pro rychlejší a snadnější občerstvení) a základní kola odehráli společně. Po šestém kole následovala společná pauza na oběd, kdy si většina hráčů objednala již tradiční, a troufnu si říct, vyhlášený guláš (po kterém se už během dopoledne někteří i ptali).

Odpolední část turnaje začala za mírného deště, který se nás držel až do finálových zápasů, ale naštěstí nás nepotkala žádná velká průtrž. Už jsem o tom určitě psala, ale jakmile začne během turnaje pršet, tak si vzpomenu na MČR jednotlivců, které jsme pořádali v roce 2020, a to byl rozhodně jeden z nejtěžších turnajů, kdy pršelo (přímo lilo) opravdu celý den a přestalo až k večeru. Dodnes mám respekt ke všem kubbařům, že jsme mistrovství zvládli i přesto dohrát a úsměv na tvářích byl k vidění po celém dni. Ale zpátky k poslednímu turnaji v tomto roce..

I když každým zápasem už byly hřiště stále více rozbahněná a sady nasáklé deštěm a bahnem, tak podmínky byly pro každého stejné a všichni statečně bojovali! První kolo pavouka jsme odstartovali společně, další kola už všichni vědí, že nemusí čekat na vyhlášení jejich zápasu a vše skvěle plynulo. V pravém pavouku se drželi 2Bobíci, Pinďové, tým s naší Klárkou K&K a všechny postoupili do semifinále. Medaile tak byla jistá! Také se ještě odehrálo finále skupiny kubbových nadějí, do kterého se probojovali Myšpulíni. Zápas zvládli a tuhle skupinu ovládli!

Do finále postoupil K&K, kteří porazili 2Bobíky a Pinďové bohužel nestačili na KK Police a kluci z Police se tak stali druhým finalistou. Vzhledem k tomu, že je náš pavouk upravený tak, aby se na 3. místě umístily dva týmy, tak se zároveň s finálovým zápasem odehráli dva tyto zápasy – v prvním zápase bojovali naši Pinďové proti Hrůzovládě z Vršovky, ve druhém zápase šlo o souboj mezi našimi týmy 2Bobíci a Husinec GANG. Prvním zápasem, ze kterého vzešel první medailista byl ten o 3. místo – z výhry se radoval Husinec GANG! Další se dohrál finálový zápas, ze kterého vítězně odešel tým K&K! A na poslední medailisty jsme čekali nejdéle, nakonec to zvládli Pinďové a my jsme měli na bedně tři týmy!

V šest hodin jsme tak mohli přejít na vyhlašování – a jak tomu už bývá, každý tým si došel pro magnetku svého týmu špalírem mezi ostatními hráči. V jednu chvíli začalo opět trochu pršet a mohli jsme vidět i duhu, která se nad námi objevila. Atmosféra pro vyhlašování posledního turnaje sezóny jako z filmu! Došlo také na poděkování všem za celou sezónu, za uspořádané turnaje a rovnou pozvání od předsedy polického kubbového spolku na zimní turnaj, který se bude konat již podruhé v únoru 2023.

Děkujeme všem za účast na posledním turnaji a celou tuto sezónu! Zažili jsme toho spousty a každý z nás určitě cítí, jak se český kubb posouvá kupředu a začínáme dohánět světovou špičku jak herně, tak při samotné organizaci turnajů. Tak se uvidíme zase na jaře!

Doporučené články

Napsat komentář