Beach kubb 2023

Pro některé hráče je zimní kubbová pauza oficiálně u konce – 25. 3. 2023 se totiž konal historicky první turnaj na písku. Beach Kubb, který pořádal Klub netradičních sportovců v Doubravické kryté hale u Pardubic, přilákal 13 trojic, které si zkusily, jak moc rozdílná hra to je, když se nehraje na trávě.

Husinečtí zástupci měli zastoupení ve třech týmech. Pocem, kam jdeš – Klárka a Hanka, Voko bere – Jitka a Hanka a Řezané Vinnare, kde si zahrál náš Standa. Sraz byl stanoven na 13 hodinu a jelikož byla hala pronajatá do 20:00, tak se musel dodržovat časový harmonogram do puntíku. Start byl ve dvě hodiny. Základních kol se hrálo 6 na 30 minut a do boje o první místo postupovaly 4 týmy.

Zbytek hrál o umístění, kde se utvořily další dvě semifinále. Jediný Standa s týmem Řezané Vinnáre dostal příležitost zahrát si o finále, když po základní části skončili na 3. místě. Prohráli ale s týmem Kubb Klub Police a o 3. místo se utkali s týmem z Vršovky KKV1, kterým nakonec podlehli a obsadili krásné 4. místo. V druhém semifinále bojoval tým Pocem, kam jdeš. První zápas proti týmu Ramboys vyhrál, takže dostali šanci zabojovat o 5. místo. Časový limit byl 45 minut a po tomto čase bylo vyrovnáno 1:1 a nastalo už známé 8+2. Bohužel se v zadařilo lépe týmu Mavion a husinecký tým bral 6. místo.

Tým Voko bere sice skončil po základní části 12., nakonec je to krásné první místo od konce a stejně jako všichni si odváží super zážitek a zkušenost, že nához opravdu není vše, když se hraje na písku.

Do finále se dostal tým Kubb Klub Police, který už se těšil, až konečně ukončí tu šňůru druhých míst a konečně porazí tým Našrot. Na písku se jim to povedlo a Police si domů vezou trofej a medaile za 1. místo. Velké díky patří pořadatelům za super turnaj a 6. 5. se uvidíme konečně na trávě a znovu pod záštitou Klubu netradičních sportovců, tentokrát na známém povrchu na Novém Plese.