Mistrovství České republiky žen 2023 (1vs1)

V předchozí sezóně bylo pořádáno historicky první Mistrovství ČR žen – mistryní se stala naše Klárka a pořadatelské žezlo jsme převzali právě my. Mistrovství bylo naplánované na konec září a místem konání bylo již tradičně občerstvení U Hastrmana.  Příprava na turnaj pro nás začala už začátkem září, kdy Standa přišel s nápadem udělat videopozvánku, do které se zapojí naše hráčky. Velký dík všem, které se zapojily! Dnešním dnem má video přes 3500 shlédnutí a i teď občas slýcháme velmi pozitivní ohlasy, že se video líbilo a hlavně pobavilo. No, uvidíme, s čím přijdeme v příští sezóně. Vypadá to, že Standa má v rukávu nekonečno nápadů.. Navíc si naše hráčky nechaly vyrobit trička se speciálním designem, který byl vytvořen právě pro tohle mistrovství – díky Baru! A byl to během dne náramný pohled – na hřištích se to jen hemžilo našimi hráčkami.

Zázemí pro 24 hráček jsme za pomoci chlapů připravovali tradičně v pátek odpoledne. Jak už to všichni známe, postavit hřiště, bannery, v autech vše navozit.. Cateringový tým doma připravoval občerstvení. Všechno běželo tak, jak mělo. Touto cestou bych ráda znovu poděkovala všem, kteří nám pomohli jak den před, tak i během turnaje samotného! Standa se ujal moderování celého dne, Tomáš s Pepíčkem obsluhovali ve stánku a o všechny hráčky bylo opravdu náramně postaráno! Vzhledem k tomu, že je mezi hráčkami už několik maminek, tak cítím jako potřebu poděkovat i těm, kteří zůstali doma s dětmi!

Začátek turnaje nemohl proběhnout jinak, než tradičním focením na magnetky. Občerstvení už bylo připravené, proběhlo zahájení a také jsme si poslechly národní hymnu. A mistrovství mohlo začít.. Během celého dne nás provázelo příjemné podzimní počasí, odehrály se napínavé zápasy a hráčky se střídaly na hřištích. Veškeré zápasy probíhaly v opravdu přátelském duchu. Co bych ještě ráda zmínila, je účast dvou hráček z naší obce, které sice nejsou členky našeho spolku, ale turnaje se přesto rozhodly zúčastnit. A šlo jim to opravdu dobře a já jen doufám, že se brzy připojí do našich řad a budeme je na turnajích vídat pravidelně.

Po odehrání základních kol došlo na přípravu hlavního postupového pavouka, který byl vytvořen z magnetek. A pak už začalo jít do tuhého – každé zaváhání bylo rozhodující a do pravé části pavouka se postupně probojovaly převážně naše hráčky. A na zápasy o ty nejvyšší příčky byl pro nás opravdu krásný pohled – na obou finálových hřištích byly naše hráčky! O třetí místo hrála Hanka s Jiřinou a finále patřilo Klárce a Kačí. V boji o třetí místo nakonec vyhrála Hanka, která byla opravdu šťastná a po loňském neúspěchu, kdy ji medaile utekla o kousek, si letos rozhodně spravila chuť. O titul mistryně ČR nebylo rozhodnuto rychle, ale nakonec Kačí podlehla Klárce, která si obhajobu zaslouží a v posledních letech patří k nejlepším kubbařkám v ČR. Svou formu opět potvrdila!

Ani tentokrát nechybělo naše tradiční vyhlašování – každá hráčka si došla špalírem pro svou magnetku. Princeznou turnaje byla vyhlášena (po celodenním nálehání) Dana z KK Police, tak nemohla odjet bez svého dioplomu! Následovalo vyhlášení předních umístění, každá hráčka dostala medaili, skleněnou trofej a kosmetický balíček od našeho sponzora ÚJV Řež. Proběhlo focení, sklízení a loučení a kdo mohl, tak se zúčastnil večerního programu s hudebním doprovodem Šunďákem, který se postaral o pořádnou taneční zábavu! Děkujeme všem, bylo to skvělé mistrovství!

Doporučené články

Napsat komentář