HUSINECká ŘEŽba 2023

Uzavírání sezóny už několik let patří našemu turnaji HUSINECká ŘEŽba, která s sebou každoročně přináší radost, ale i smutek, že už je to opět poslední turnaj a další sezóna je u konce. Tentokrát jsme byli o to víc potěšeni, že jsme komunikovali s hráči z Rakouska, kteří se k nám rozhodli už po druhé přijet. Takže poslední turnaj, ale se zahraniční účastí 3 týmů! Díky tomu, že jsme před pár týdny pořádali mistrovství žen, tak jsme nemuseli všechno navážet a páteční příprava byla pro nás aspoň o něco snažší. V pátek večer přijeli i rakušani, takže jsme je přivítali a pak zajištěným odvozem převezli do jejich ubytování.

Sobotní ráno patřilo posledním přípravám, registrace na místě, vítání se všemi.. Všichni už to známe. Dopoledne patřilo prvním kolům, následovala obědová pauza a po obědě se dohrál zbytek kol. Vidět jsme mohli i mezinárodní zápasy a také diskuze u piva, tak doufáme, že to pro každého českého hráče bylo obohacujícím zážitkem. Postupového pavouka jsme vytvořili tradičně z magnetek, které si pak při vyhlašování každý tým převezme domů na památku. Týmy, které se do pavouka neprobojovaly, v turnaji přesto pokračovaly dál – připravená byla skupina nadějí, která se odehrávala na určených hřištích.

Několik našich týmů bojovalo v pravé části pavouka a v boji o ty nejvyšší příčky nechyběl náš tým! Finále si zahráli 2 Pinďové ve složení Standa a Venda proti Dr. Maxu v sestavě Alfa a Hajásek. Po boji zlatá medaile viseli na krku Alfovi s Hajáskem, ale druhé místo je v konkurenci týmů skvělé! Kubbová úroveň se každým rokem posouvá a každý vybojovaná medaile je pro náš spolek velkým úspěchem. Velkým medailovým překvapením bylo umístění na 3. místě týmu Double trouble z Police, které bylo ve složení Kuba a Domča – jedni z české kubbové budoucnosti, která každým turnajem roste před očima nás všech.

Vyhlašování ve špalíru mělo opět skvělou atmosféru! O to víc, že jsme mohli předat medaile hráčům našeho spolku!

A co říct nakonec? Snad jen, že kubb opravdu spojuje lidi! Další sezóna bude pořádná jízda, už teď se těšíme na to, co nás čeká a bude to velký!

Konečné umístění:

1. Dr. Max

2. 2 Pinďové

3. Mačkač a šlapač, Double trouble z Police

Doporučené články

Napsat komentář