Zimní turnaj dvojek vol. 2

10. 2. 2024 se konal první letošní turnaj – zimní turnaj dvojek v Suchém Dole, který pořádá Kubb Klub Police. Akorát se tomu letos nedalo říkat zimní turnaj, ale jarní turnaj. Sluníčko svítilo, teploty byly až na 12°C a místo sněhu se nám náhozy nádherně skládaly do bahna. Z Husince jsme vyslali na turnaj pouze jednu dvojici. Poprvé spolu utvořili tým Standa s Klárkou a originálně svůj tým pojmenovali „Husinec“.

V 9 ráno turnaj začal a na úvodní hromadný rozhoz bylo připravených 16 týmů. Po prvním kole a první Husinecké výhře 2:0 se zvedla teplota i nálada a další zápasy byly o to hezčí. Výsledkově tedy už ne tolik, ale průměrně jsme brali 0.5 bodu na zápas. Po 7 základních kolech jsme se díky tomu dostali do play off z 6. místa.

První vyřazovací zápas jsme si zahráli proti týmu Maon z KNS. Po 40 minutách byl stav 1:0 pro nás a tím jsme si zajistili postup do čtvrtfinále. Tam jsme ale narazili na budoucí finalisty Šlapače a Mačkače a turnaj tím pro nás skončil prohrou 0:2 – vzhledem k tomu, že levá část pavouka nebyla. Tým Husinec se tak umístil na celkovém 5.-8. místě a už teď víme, že tréninky na další turnaje musí být.

Do finále se probojovali Našrot, kteří do boje o 3. místo poslali Mistry Bouďáky ve složení Pepe 77 a Vlčák. Druhými finalisty se stali Šlapač s Mačkačem, kteří v semifinále porazili Flowtky.

Poličské derby o 3. místo vyhráli Flowtci, kteří si odnesli medaile. Tento zápas se stihl odehrát za světla, což se ale nedá říct o finále. Druhý zápas se dohrával po tmě a díky výhodě všech shozených kubbů na základní čáře se povedlo Šlapači a Mačkači vyrovnat skóre na 1:1. Třetí rozhodující zápas se přesunul na hřiště blíže k parkovišti, nastartovaly se auta, rozsvítila světla a finále mohlo pokračovat. Z výhry se nakonec radovali kluci z Našrot, kteří si odvezli putovní pohár, který předchozí dva roky měl majitele z Vršovky.

První turnaj sezony za námi, první medaile rozdány a za měsíc skočíme z bláta do písku, protože další turnaj se koná v Doubravicích u Pardubic ve vytápěné hale na Beach volejbal a Husinec opět nebude chybět.

Konečné umístění:

1.      KNS Našrot

2.      Šlapač a Mačkač

3.      Flowtci

4.      Mistři Bouďáci

5.-8. Husinec

Doporučené články

Napsat komentář