KUBB Hlásnice

15. 7. 2023 se konal turnaj v Hlásnici u Olomouce. Tento turnaj pořádá Kokos a vždy to je turnaj pro zábavu. Lidi si to jedou hlavně užít. Letos ale přijelo neskutečných 28 týmů a jejich složení napovídalo tomu, že to určitě nebude jednoduchý turnaj a že konkurence bude opravdu veliká. Část Husinecké výpravy Hanka s Martinem dorazili už v pátek večer, aby otestovali sady a užili si krásného večera před turnajem. Klárka poté přijela v sobotu ráno. Letos se Kokos rozhodl udělat turnaj postaru. 28 týmů se rozdělilo losem do čtyř skupin po sedmi týmech. Každý hrál s každým na dva zápasy na 30 minut. Během zápasu si každý tým čas hlídal sám, a tak se mohlo chvilku po 10 hodině začít.

Hanka s Martinem jakožto tým Hmmm a Klárka s Karlosem už se známým názvem K&K. Ve skupině jsme se nepotkali, takže jsme měli větší šanci na postup do 16 pavouka. Sluníčko pařilo, nikde žádný mrak a teplota se vyšplhala až na nějakých 35 stupňů. Naštěstí jsme tam měli bazének a rozprašovače vody, takže jsme se mohli kdykoli zchladit, a to byla ta nejlepší věc na celém turnaji. Kolem půl 4 se dohrávaly skupiny a nejlepší 4 týmy z každé skupiny postupovaly do top 16. Pátý a šestý tým z každé skupiny si pak zahrál 8 pavouka a poslední tým z každé skupiny pak skupinu smrti, která se ale ani nezačala hrát, takže vítěze nemáme.

Tým K&K postoupil ze své skupiny z prvního místa bez ztráty bodu. Hanka s Martinem potřebovali v posledním zápase vyhrát alespoň jednu ze dvou her na postup a podařilo se, takže postoupili také, ale ze 4. místa. To je také důvod, proč narazili hned v prvním kole na loňské vítěze Vanitas a i přes šance na vyrovnání prohráli a tím pro ně turnaj skončil. K&K se po výhře 2:0 dostali do čtvrtfinále, poté i do semifinále a tam porazili i Kůzelný Kajtron a zopakovali si finále. Tam mohli potkat buď Vanitas nebo Hajáska s Pepou z Police. Vanitas ale dokázali, že do Hlásnického finále prostě patří, když se tam dostali už po sedmé. Tým Pé-Há si tedy zahrál o 3. místo.

Finále bylo na BO5 – na tři vítězné zápasy. Finále to bylo napínavé, plné krásných hodů, náhozů a obratů, a i přes první prohraný zápas dne tým K&K otočil a vyhráli 3:1. Jsou tedy jediným týmem, který kdy Vanitas porazil ve finále. Už podruhé.

Velké díky patří Kokosovi a organizátorům turnaje, bez nich by to nebylo ono.

Konečné pořadí:

  1. K&K
  2. Vanitas
  3. Pé-Há
  4. Kůzelný Kajtron

9. Hmmm

Doporučené články

Napsat komentář