4. ročník Husinec KUBB OPEN

Rok se s rokem sešel, a tak jsme se 25.5.2019 sešli u nás v Husinci na dalším turnaji, který jsme se letos opět rozhodli organizovat. Jednalo se již o 4. ročník a nás těší, že tento turnaj si drží svou tradici! Vzhledem k tomu, že o letních prázdninách jede opět velká výprava na ME do Belgie, rozhodli jsem se opět pro to, že první tři umístěné týmy budou hrát o peníze. A právě proto, že se hraje v Belgii, letošní finanční odměna byly eura.
Celkem se sešlo 18 týmů z více koutů České republiky a první místo přijeli obhajovat kluci z Našrot. Počasí v týdnu nevypadalo moc příznivě, ale nakonec jsme se dočkali slunečného počasí. I když jsme během odpoledne museli udělat nucenou hodinovou přestávku kvůli silnému dešti, ale tuhle chvíli hráči aspoň využili k pořádnému občerstvení! 🙂
Týmy se rozdělily do 4 skupin a v dopoledních hodinách tak začal boj o nejlepší umístění ve skupině. Jak to tak bývá, po obědové pauze došlo na důležité zápasy ve vyřazovacím pavouku. Konkurence je veliká, a tak zápasy byly vyrovnané a každý tým musel bojovat. V pavouku jsme měli několik našich týmů a každý z nich se snažil uhrát co nejlepší výsledek.
Kousek od finále byli Pinďové, kteří bohužel podlehli Našrot a museli tak bojovat v levé části pavouka alespoň o třetí místo. Ani tento boj nevyšel a nakonec se museli smířit s 5. místem. Finále si opět zopakovali Našrot, které v prvním zápase zaskočila Vršovka velmi rychlou první hrou, a mohli se začít obávat o obhajobu 1. místa. Nakonec dokázali hru otočit a putovní pohár si opět odvezli, k tomu také medaile a kapesné na zahraniční turnaje!
Všem děkujeme za účast a doufáme, že se na letní HUSINECké ŘEŽbě potkáme opět ve velkém počtu. Nesmíme ani zapomenout na poděkování Hospůdce U Hřiště, kteří připravili neuvěřitelnou nabídku občerstvení a o všechny hráče a fanoušky se starali opět nejlépe, jak mohli!
Konečné pořadí:
1. Našrot
2. Kubb Klub Vršovka
3. Vanitas
4. Vinnare
5. – 6. Pinďové a Kubb Klub Police nad Metují

Doporučené články

Napsat komentář