Dobruška FEST 2019

Již tradičně jsme v půlce června vyrazili do Dobrušky na další kubbový turnaj. Tentokrát jsme dali dohromady pouze dva týmy – osud tomu příliš nepřál (oslavy narozenin a také fotbalový turnaj v Husinci, na kterém se podíleli i naši hráči, neumožnili větší účast). První tým HUSINEC GANG se mohl sehrávat na ME v Belgii, kam za týden jedeme a druhý tým Husinecké Vinnare byl složený z Jiřinky, Standy, kteří síly spojili s Karlem z Vinnare.
Po ranním přivítání se všemi hráči turnaj odstartoval kolem desáté hodiny, celkem se přihlásilo 22 týmů. Oba naše týmy si po začátečním trápení zajistily místo ve vyřazovacím pavouku. Pro HUSINEC GANG bylo první kolo velmi těžké, narazili na zatím neznámý tým Bubáci, ale hra trvala více jak hodinu a Husinec nakonec vyhrál – Bubáci hráli výborně a pro nás jsou rozhodně velkým objevem turnaje! Tím také doufáme, že to nebyla jejich jediná účast a že dorazí i na turnaj k nám! 🙂 Kubbové týmy hrají skvěle a každý zápas byl tak velmi náročný a často se čekalo na jednu malou soupeřovu chybu, která nakonec hru rozhodla.
Husinecké Vinnare bojovalo o co nejvyšší umístění, ale jejich cestu v pravé části pavouka zarazil tým Švédi. Tento tým hrál se šesti hráči (napříč spolky) a šlo o seskupení, které jede v půlce léta na MS do Švédska, a proto tento turnaj vzali jako možnost si zahrát společně a zjistit, jak na tom jsou – vypadá to, že moc dobře, protože turnaj nakonec vyhráli.
V pozdních odpoledních hodinách se turnaj blížil svému konci a oba naše týmy chtěly uhrát co nejlepší výsledky i přesto, že byly v levé části pavouka. HUSINEC GANG narazil na opravdu tradičního soupeře – Zelená je tráva. Těžko říct, kolikátý společný souboj o udržení v pavouku to mezi nimi byl, ale Zelená je tráva si připsala další pomyslný bod v těchto soubojích a HUSINEC GANG skončil na 7. místě. Husinecké Vinnare po boji podlehlo týmu Slamáci a patří mu tak 5. místo.
Večerní program zajišťoval muziku, a tak bylo o zábavu postaráno. Tvrdé kubbové jádro, které zůstalo, ještě po půlnoci tančilo. 🙂
Teď nás čeká ME v Belgii, kam se všichni už moc těšíme!

Doporučené články

Napsat komentář