Štamgast Kubb Vršovka

Konec léta je ve znamení turnajů – začalo to Mistrovstvím ČR a pokračovalo to 12. 9. turnajem ve Vršovce, a to konkrétně Štamgast Kubb Vršovka podzim. Z Prahy jsme vyrazili dvěma auty a první zastávka byla jako vždy u KFC, kde jsme se potkali i s další posádkou – Klárkou a Karlem. Proběhlo rychlé občerstvení a už jsme se přibližovali k areálu ve Vršovce.

Celkem jsme do turnaje vyslali 5 týmů – Bratranci (Standa, Venda), Husinec GANG (Kačí, Áda), Myšpulíni (Pinďa, Radič), Bum Team (Klárka, Jirka), SEMTAMŤUK (Páťa, Jiřinka). Samozřejmě se hrálo EKA systémem, a to konkrétně šest kol. Celkem se turnaje zúčastnilo 26 týmů. Po těchto kolech byl čas na občerstvení – ve stánku toho bylo v nabídce opravdu hodně! Od hamburgerů, po nakládané sýry a spoustu dalšího. Byl tedy prostor na čas strávený ve stínu, protože počasí nám opět přálo a od dopoledních hodin bylo opravdu velké teplo. Také byl mezi námi jeden oslavenec (Pinďo, všechno nejlepší!), který zatoužil po slunečních brýlích, které bylo možné získat po objednání třech drinků – digestiv byl jasný a první brýle se ocitli v našem batohu. 

Do postupového pavouka prošlo již klasicky 16 týmů, z naší základny bohužel pouze Bum Team do toho pavouku nepostoupil. Než se samotný pavouk začal hrát, tak proběhla větší prodleva, kdy se ještě upravovaly zápasy – u toho asistoval náš Standa, který pomohl ke správnému rozlosování. Vzhledem k tomu, že mezi zápasy nebyly žádné velké prodlevy a všechno šlo časově skvěle, se hrál i levý pavouk, tj. pro ty, kteří vypadli z pravé části, ještě turnaj nekončil a každý mohl bojovat o co nejlepší umístění.

S tímto TOP pavoukem probíhaly zároveň zápasy ve skupině smrti. Týmy byly rozděleny do 2 skupin po 5 týmech, náš Bum Team tuto skupinu vyhrál a do KO pavouka šel z prvního místa. Klárka s Jirkou bojovali a nakonec jsme skupinu smrti opět ovládli! 

V hlavním pavouku se nejdéle v pravé části drželi Bratránci, kteří se postupně blížili k těm nejvyšším příčkám, a to konkrétně semifinále. Bohužel je do levé strany pavouka poslali Našrot po opravdu velkém boji. Husinec GANG v cestě v levém pavouku zastavila až Police nad Metují – ti v letošní sezóně předvádí skvělé výkony! SEMTAMŤUK o setrvání v turnaji bojovali s Vanitas, kterým nakonec podlehli.

Také probíhal souběžně celý den legendární Kobercův turnaj v penaltách – celkem se ho zúčastnilo 59 hráčů. Každé kolo bylo potřeba shodit určený počet kubbů a počet se každým kolem zvyšoval. Do finálové 3 se probojovali naši dva zástupci – Venda s Páťou, třetím účastníkem tohoto finále byl Domi z týmu Zelená je tráva. V této části už se postupovalo podle celkově shozených kubbů a TOP 2 patřila nám – už se tedy „pouze“ rozhodovalo o tom, který z nich si titul odveze. A bylo jasno, pro titul si šel Páťa!

Na vyhlášení turnaje jsme bohužel nečekali, protože cesta byla daleká, a tak jsme poměrně rychle vyrazili k našemu domovu. Turnaj to byl skvělý, rádi jsme se zúčastnili! Koberec tomu dával skvělý řád!

Nezapomeňte, že v sobotu 26.9.2020 se u nás v Husinci koná MČR jednotlivců! Registrace je již spuštěná, tak nečekejte a rychle se přihlašte. 🙂

Konečné pořadí:

5. místo Brantránci (Standa s Vendou)

7. místo Husinec GANG (Kačí s Adou)

9. místo SEMTAMŤUK (Páťa s Kněžnou)

13. místo Myšpulíni (Pinďa s Ráďou),

Skupina smrti:

Bum Team (Klárka s Jirkou)

Doporučené články

Napsat komentář