Mistrovství České republiky 2020 (6vs6, 3vs3)

MČR v letošním roce pořádal Kubb klub Police o víkendu 21.8. – 22.8.2020. Byla to jejich vůbec první organizace turnaje a my jsme všichni byli zvědaví, jaké zázemí v Polici nad Metují mají. Kluci v týdnu před samotným mistrovstvím odkrývali další bližší informace, nahrávali fotky areálu a představovali sponzory.

Jelo nás celkem 12 a vešli jsme se do dvou aut. První posádka jela z Prahy nakonec dřív, než bylo v plánu a kolem třetí hodiny nabrala směr Police. Druhá posádka vyrazila o půl hodiny později. Cestou nás zdrželo pár kolon a zároveň už nás telefonicky naháněli organizátoři, jestli se blížíme a že první zápasy v turnaji 6vs6 začínají. Přijeli jsme do fotbalového areálu TJ Spartak Police, zaparkovali auta a než jsme se rozkoukali, tak už jsme hráli první zápas.

Do pátečního turnaje jsme zaregistrovali dva týmy – Husinec A (Standa, Venda, Pepíček, Klárka, Ráďa, Páťa) a Husinec 1 (Monča, Kněžna, Áda, Kačí, Pinďa, Jirka). Celkem se páteční části zúčastnilo 13 týmů. Stihli jsme pak postavit naše nové stany, pod kterými několik lidí i přespávalo. Během skupin Husinec 1 dokázal porazit uskupení Jaroměř + Našrot, kteří se v brzkých ranních hodinách stali vítězi v této disciplíně. Oba naše týmy postoupili ze skupin do čtvrtfinále, kde jsme na sebe bohužel hned narazili. Na tyto další zápasy kluci z Police zapnuli umělé osvětlení, které bylo připravené na tribuně a svítilo perfektně! Do semifinále šel Husinec A (2:0) – je to vždy smutný, když na sebe v turnaji narazíme, ale aspoň jeden z našich týmů pokračoval dál na cestě za medailí! V semifinále se na hřišti postavili proti Vinnitas (Vinnare + Vanitas) a i tento zápas vyhráli (2:1) a čekal je finálový zápas. Neuvěřitelný, hned v pátek boj o medaile! Ve finále nás čekal soupeř z Jaroměře (Kubb klub Jaroměř + Našrot). Všechny zápasy po základních skupinách se hrály bez časového limitu, na dva vítězné zápasy a i proto se finálové utkání dohrávalo až v opravdu hodně pozdních, v podstatě ranních hodinách. První zápas naši bohužel prohráli a za stavu 1:0 se otáčeli strany. Druhý zápas se hrál hodně dlouho a král padl až kolem 3:30 hodin ráno. Bohužel jsme ho neshodili my, ale i tak je pro nás 2. místo obrovský úspěch!

Všichni jsme spali pár hodin a už kolem půl deváté jsme se začali opět potkávat na hřišti. Někdo v lepší kondici, někdo v horší.. Bylo to náročný! O snídani se jako vždy postaral Langoš a taky místní stánky, které nabízeli dokonce i vajíčka! Do sobotní části 3vs3 se přihlásilo celkem 28 týmů, my jsme šli do boje ve čtyřech týmech – Pinďové, Myšpulíni, Bobíci a Zelenáči. Samozřejmě se hrálo EKA systémem – v plánu bylo celkem 6 kol. Odehrály se 4 kola a byl čas pro pauzu na oběd. Během této pauzy se za námi stavil novinář, který bude psát článek o kubbu v ČR a Kačí odpovídala na pár otázek. Před posledním zápasem se na nás hnala bouřka a déšť, tak jsme všichni začali rychle uklízet postavené stany a naše židličky. Poslední zápas jsme rozehráli, ale déšť gradoval, takže jsme se šli všichni na chvíli schovat pod střechu.

Po dohrání posledního zápasu následovalo vyhlášení vítězných týmů z pátečního turnaje, my jsme se tak mohli radovat na bedně a převzít teď už legendární „Dioplom“.  Po tomto ceremoniálu se začal hrát 16 pavouk (nehrála se levá část) a skupina smrti pro ty, kteří nepostoupili. Do hlavního pavouka od nás postoupili Pinďové, Bobíci a Myšpulíni – zápasy se hrály opět bez časového limitu a na dva vítězné zápasy. Zelenáči hráli skupiny smrti.

Pinďové a Bobíci hned v osmifinále hráli rozhodující zápasy a oba postoupili do dalšího kola s výhrou 2:1. Myšpulíny bohužel vyřadili kluci z Jaroměře. Pinďové ve čtvrtfinále nestačili na Našrot a Bobíci postoupili do semifinále, ve kterém stáli proti týmu Vršovka. Do finále už bohužel nepostoupili, ale ještě je čekal boj o 3. místo proti Vanitas! V dalším mezičase se na hřišti vyhlašovala skupina smrti. Naši Zelenáči se probojovali do finále, ale bohužel jim nastupující generace Mladé pušky příliš šancí nedala, ale 2. místo je skvělý!

Finálové zápasy turnaje 3vs3 se hrály ve stejný čas a opět pod umělým osvětlením. Našrot finále vyhráli, dokázali tak po třetí v řadě vyhrát na MČR a mají „zlatý hattrick“ – kluci, velká gratulace! Bobíci první zápas vyhráli, ale rozhodující musel být až ten třetí, kdy se za stavu 1:1 kolem hřiště vytvořila neuvěřitelná atmosféra! Po trpělivé hře se ze 3. místa radují Bobíci, kteří se na kubbové scéně v tomto složení (Pepíček, Páťa a Kačí) ukázali po poměrně delší době!

Opravdu velký dík patří klukům z Police, kteří pro nás připravili skvělé zázemí! Výborné bylo jídlo v červeném stánku hned u hřiště, kde byla radost sledovat kluky, jak se o nás starají a všechno jídlo připravují s úsměvem! A samozřejmě i druhý stánek, kde byla další nabídka jídla a pití. Pochvala za to, jak jste to kluci všechno zvládli! Už teď jsme zvědaví na další turnaje, které u vás snad v příštím roce budou!

A co nás čeká v dalších týdnech? V září pojedeme na turnaj do Vršovky a nezapomeňte na MČR jednotlivců, které bude u nás v Husinci 26.9.2020! Brzy očekávejte bližší info! A pokud jste si to ještě nenapsali, tak rychle diáře do ruky a pište si, že 10.10.2020 bude posunutý turnaj Husinec KUBB OPEN, již 5. ročník!

Více fotografií z celého víkendu najdete zde: https://www.zonerama.com/PetrScholz/Album/6498973

Ještě bychom rádi v naší kubbové rodině rádi přivítali nové členy Husince – Vojtíšku a Hynečku, těšíme se, až se potkáme na hřišti! 🙂

Konečné umístění:

6vs6

1. Kubb klub Jaroměř, z.s.

2. Husinec A

3. Vinnitas

4. Vršovka


3vs3

1. Našrot

2. Kubb Klub Vršovka

3. Bobíci

4. Vanitas

5. Piňdové

9. Myšpulíni

Skupina smrti

1. Mladé pušky

2. Zelenáči

3. Klitorixx

Doporučené články

Napsat komentář