Mistrovství České republiky 2019 (1vs)

Sobota 28.9.2019 patřila MČR v disciplíně 1vs1, které se konalo opět na Novém Plese.  Jména, která byla přihlášená zaručovala zápasy kubbové špičky a tím pádem vyrovnané souboje! Brzy ráno jsme se potkali na naší klasické zastávce u KFC, kde zastavujeme opravdu vždy – tradice je tradice. Z našeho spolku jelo celkem 9 hráčů a fanynka Simča. 🙂 Před půl devátou jsme byli v areálu, kde už kluci z Jaroměře připravovali hřiště. Přihlášeno bylo 52 hráčů, ale turnaje se zúčastnilo 48 kubbařů. Vzhledem k tomuto počtu jsme půjčili několik sad, aby bylo dostatek hřišť. Možnost rozházení před samotným začátkem využil nejspíš každý hráč..

Po přivítání a dostavení všech hráčů turnaj započal společnou fotkou. Na tomto turnaji se opět hrál tzv. švýcarský systém, při kterém prvních 6 kol generuje automaticky systém sám (podle uhraných výsledků hráče systém posouvá buď na číselně ty lepší hřiště nebo naopak na horší). Nechyběli ani zápasy, při kterých jsem se potkali mezi sebou.. Všichni jsme věděli, že prvních 16 hráčů bude hrát o ty nejvyšší příčky, hráči umístění na 17. místě a výš budou hrát pavouka smrti, ve kterém se hrálo o sud piva.Po zmíněných 6 kolech do TOP 16 šli naši tři hráči – Venda, Pepíček a Standa! Venda šel z prvního místa! Ostatní šli do pavouka smrti. Před dalšími boji byla vyhlášena pauza na oběd, kterou všichni přivítali – ono se to nezdá, ale při švýcarském systému není moc času na pauzy a všechno utíká tak, jak má. Proto každý přijme možnost se v klidu občerstvit.

Jak jste si mohli přečíst výše, konkurence byla ohromná a účast třech husinečáků v TOP 16 je úspěch! Bohužel do dalších bojů o nejvyšší místa postupoval pouze Venda. Ten v semifinále potkal Kudlase z Jaroměře, kterého už bohužel neporazil. Byla ještě šance zahrát si o 3. místo, ale tuto cestu mu překazil Radek z Vršovky – loňští finalisté si tak bohužel nemohli zopakovat bitvu o titul mistra ČR.

V pavouku smrti v prvním kole dokázala vyhrát pouze Jiřinka a Tomáš. Monča narazila na Pepu z Police, kterého sice v dopoledním zápase porazila, ale v odpoledním boji podruhé nevyhrála. Kačí také prohrála, ale Mike z Vršovky musel odjet pryč, takže po dohodě postoupila dál. Z tohoto druhého kola dál bojovala pouze Kačí, která již podruhé během dne narazila na Davida od Radka z Vršovky a i podruhé ho dokázala porazit. Ano, synové Radka z Vršovky už také hrají a nám tak před očima roste nová kubbová generace – kluci jsou už teď výborní kubbaři! Poslední zápas pro Kačí byl s Pajkou z Vršovky. Tentokrát jsme na finále nečekali, cesta domů byla dlouhá.. 

Pavouka smrti vyhrál Pier Švorc

Konečné pořadí:

1. Standa Holakovský

2. Petr Kudláček

3. Radek Ježek

4. Fanda Holada

5. Venda

13. Standa, Pepíček

29. Kačí 

33. Jiřinka, Tomáš

41. Monča, Hanka, Klárka, (Kačí)

Všem moc gratulujeme!

Nezapomeňte, že 19. 10. 2019 se u nás koná poslední turnaj v tomto roce! Registrace je již spuštěna, tak neváhejte a pojďte si ještě zahrát! Kubbová pauza bude dlouhá.. 

Doporučené články

Napsat komentář